Reklaam sulgub sekundi pärast

USA ülikooli siirduv Keandra Koorits: arenesin Audentese Spordigümnaasiumis nii mängijana kui ka korvpallurina väga palju

Keandra Koorits
Keandra Koorits — FOTO: Eerik Parvits

Tänavu viimast hooaega Audentese Spordigümnaasiumit esindanud 19-aastane Keandra Koorits oli Läti Naiste Korvpalliliiga üks resultatiivsemaid mängijaid, visates keskmiselt 20.8 punkti mängus. Noortekoondistes mänginud ning naiste korvpallikoondises esimesi samme tegev Koorits siirdub alates järgmisest hooajast USA-sse Washington State University naiskonda.

Koorits osales muuhulgas ka möödunud suvel koos Marta Eleri Jaamaga WNBA talendilaagris, mis toimus esmakordselt ajaloos. Kolmepäevane kogunemine pakkus noortele korvpalluritele põnevaid treeninguid ning suurendas nende kontaktibaasi lombi taga.

Esmalt palju õnne Washington State University-sse siirdumise puhul. Räägi täpsemalt, kuidas see protsess välja nägi?

Nad võtsid minuga ühendust ning olime pikalt suhtluses ja nendepoolne huvi oli suur. Alguses tulid nad Eestisse, käisid mu noorteliiga mängul ning kohtusid nii minu kui mu vanematega.

Nüüd aprilli keskel käisime ise kohapeal ametlikult külastusel, mis läks hästi ja kohapeal andsin suulise kokkuleppe sinna siirdumiseks. Hiljem Eestis kirjutasin alla.

Tuli see otsus sinu jaoks lihtsalt ning kas oli ka teisi huvilisi?

Mul oli ka teisi variante, aga Washington State University puhul olid treenerid kogu aeg minuga suhtluses ja neil on hästi palju mängijaid just väljaspoolt USA-d, mis rääkis nende kasuks.

Selle hooajaga sai sul täis viis aastat Audentese Spordigümnaasiumis. Mida Audentes sulle nii inimesena kui korvpallurina nende aastate jooksul andis?

Kindlasti distsipliini. Sul on seal trennid ja kool ning ma ise arvan, et see on kõige parem koht, kuhu ma oleksin saanud Eestis minna, et treenida ja õppida koos. Arenesin nii inimesena kui ka korvpallurina palju nende viie aasta jooksul.

Ning kindlasti sõbrad kogu eluks, kellega sa oled seal 24/7 koos.

Aga kuidas sa need viis aastat kokku võtaksid? Võib rahule jääda?

Kindlasti. Võrreldes seda kui ma Audentesesse õppima ja treenima tulin ning milline ma praegu olen väljakul, siis ma ise näen küll arengut. Kogu süsteemiga ehk treenerite ja tiimiga olen väga rahul.

Tugiteenuste süsteem on ka aasta-aastalt ainult paremaks läinud?

Jah, minu jaoks oli kõik väga super. Alustades koolist ning lõpetades ravivõimaluste, toitlustuse ja kõige muuga.

Sa oled ka noortekoondiseid esindanud ning teed esimesi samme Eesti naiste korvpallikoondises. Avab see sulle kui mängijale rohkem võimalusi?

Kindlasti. Koondiste esindamine on oluline. Ja minu enda jaoks on au esindada Eesti koondist ning koos teiste Eesti naiskorvpalluritega väljakule joosta.

Sel hooajal mängisite erinevalt teistest Eesti naiskondadest põhiturniiri Läti Naiste Korvpalliliigas. Oli see sinu kui mängija vaatest hea otsus ning kas võib hooajaga rahule jääda?

Ma arvan, et see oli hea otsus. Eriti noortele, kes ei ole välisliigat mänginud. Saime seal mängida nii vanemate kui omavanuste vastu. Aga isiklikult jäin väga rahule selle otsusega, et sel hooajal Läti liigat mängisime. 

Hooaja algus oli küll raske, aga mida lõpu poole, seda paremini meil koostöö sujus ja läks kergemaks ning tüdrukud olid väga tublid.

(Audentese Spordigümnaasiumi naiskond lõpetas Läti Naiste Korvpalliliiga 9 võidu ja 9 kaotusega 6. kohal. Keandra Koorits oli liiga üks resultatiivsemaid mängijaid, visates 16 mänguga keskmiselt 20.8 punkti ning võttes 9.6 lauapalli)