Üprus tegi Islandil kaksikduubli, ookeani taga kogus kõige suuremad minutid Teder

Johanna Eliise Teder
Johanna Eliise Teder — FOTO: Washington State Women’s Hoops Facebook

Välismaal mängivatest Eesti naiskorvpalluritest olid aastavahetuse nädalal võistlustules USA üliõpilasliiga NCAA neiud ning Greeta Üprus Islandil, kirjutab basket.ee.

Islandi naiste kõrgliigas on Reykjaviki IR 14 vooru järel endiselt võiduta, kui 28. detsembril jäädi 46:80 alla Grindaviki (5-9) naiskonnale.

Ainuke mängija, kes suutis IR-i poolel vastupanu osutada, oli Greeta Üprus, kelle kontole jäi 35 minutiga 14 punkti (kahesed 1/9, kolmesed 3/9, vabavisked 3/4), 14 lauapalli, üks vaheltlõige ja 4 pallikaotust. Eestlanna vastu tehti ka 8 isiklikku viga.

Kahe kaotusega pidi läinud nädalal leppima Johanna Eliise Tederi kodunaiskond Washington State Cougars. Reedel võõrustati NCAA tugevuselt 11. naiskonnaks peetud Utah Utesi ning kaotati 66:71. Teder veetis väljakul 35 minutit, mille jooksul viskas ta 7 punkti (kahesed 2/5, kolmesed 1/7), hankis 3 lauapalli, andis 3 resultatiivset söötu, patustas 6 pallikaotusega ja tegi 4 viga.

Uue aasta esimesel päeval jäädi 54:65 alla Colorado Buffaloesile. 22-aastane Teder mängis kodupubliku ees 30 minutit ning kogus selle ajaga 8 silma (kahesed 1/3, kolmesed 2/4), ühe lauapalli, ühe resultatiivse söödu, ühe vaheltlõike, 4 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Tederi kolmesed:

Teder on mänginud kõigis seni peetud 14 kohtumises ning keskmiselt 25,5 minutiga kogunud 8,5 punkti, 1,7 lauapalli ja 2,6 resultatiivset söötu.

Washington State on Pac-12 konverentsis kaotanud kõik kolm senist kohtumist. Kokku on tänavu võidetud 10 ja kaotatud neli mängu.

Oluliselt paremini läks Marie Anette Sepa kodunaiskonnal Albany Great Danesil, kes teenis eelmisel nädalal kaks võitu. Kui neljapäeval alistati kodus 60:46 Vermont Catamounts, siis pühapäeval oldi võõrsil koguni 71:46 paremad New Hampshire Wildcatsist.

Sepp pääses platsile vaid teises mängus, tuues 4 minutiga 2 punkti (kahesed 1/2). Kokku on 19-aastane eestlanna 10 mängus kogunud keskmiselt 4,7 minutiga 0,5 punkti, 0,5 lauapalli ja 0,3 korvisöötu.

Albany on nüüd America East konverentsis kogunud kahest mängust kaks võitu. Kokku on tänavu võidetud 16-st kohtumisest kaheksa.

Anna Gret Asi naiskond Oklahoma State Cowgirls sai aasta viimasel päeval kaotuse, kui kodusaalis jäädi 65:80 alla kogu riigis 22. reitingut omanud Kansas Jayhawksile.

20-aastane Asi väljakul ei käinud. Seni on ta väljakule saanud 12 kohtumises ja keskmiselt 14,3 minutiga kogunud protokolli 4,7 punkti, 1,7 lauapalli ja 2,7 korvisöötu.

Oklahoma State’i jaoks oli tegu hooaja esimese Big 12 konverentsi matšiga. Kogu hooaja peale on neil 10 võitu ja kolm kaotust.

Anete Elisabeth Adleri kodunaiskond Rhode Island Rams pidas eelmisel nädalal kaks kohtumist. Kolmapäeval tuli vastu võtta kaotus, kui võõrsil jäädi viimase sekundi viske järel 54:56 alla Princeton Tigersile. Aasta viimasel päeval alistati aga kodus 70:63 Duquesne Dukes, kus aastatel 2015-2019 mängis Kadri-Ann Lass. Rhode Islandi jaoks oli seejuures tegu hooaja esimese konverentsisisese mänguga (Atlantic 10).

Adler kummaski mängus kaasa ei teinud. 19-aastane eestlanna on tänavu mänginud 6 kohtumises, kus ta on keskmiselt 5,8 minutiga kogunud 1,3 punkti, 0,7 lauapalli ja 0,3 korvisöötu.

Kogu hooaja jooksul on Rhode Islandi arvele kogunenud 10 võitu ja kolm kaotust.