Üprus ja Bratka tegid tugevate vastaste vastu korralikud esitused, Tederil oli USA-s hea nädal

Greeta Üprus
Greeta Üprus — FOTO: Oaklands Wolves WBBL Facebook

Eelmisel nädalal kohtusid Euroopas mängivad Eesti naiste koondise mängijad tabeli esiotsa klubidega ning kaotustest pääsu polnud. Küll said kõik eestlannad väljakule algviisikus ning Greeta Üprus kerkis üleplatsinaiseks ning Maaja Bratka oli oma tiimi edukaim. Üliõpilasliigas NCAA oli meie neidudest kõige edukam nädal Johanna Eliise Tederil, kirjutab basket.ee.

Poola naiste kõrgliigas pidid Mailis Pokk ja Poznan (9-8) tunnistama võõrsil tabeli teisel real paikneva Polkowice (13-3) paremust.

Avaviisikus platsile jooksnud eestlanna arvele jäi 25 mänguminutiga 6 punkti (kahesed 3/6, kolmesed 0/3), 2 lauapalli, üks resultatiivne sööt, 3 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.

Poznani edukamad olid sel korral 18 punkti, 9 lauapalli ja 3 vaheltlõiget kirja saanud Maya Dodson, 15 punkti ja 7 korvisöötu kogunud Alecia Sutton, 13 silma visanud Jovana Popovic ning 11 punkti toonud Agniszka Skobel.

Polkowice poolel viskasid koguni kuus mängijat kahekohalise punktisumma, parimana kogus sellest kuuest ainsana vahetuspigilt alustanud Stephanie Mavunga 24 minutiga 17 silma ja 12 lauapalli.

---

Prantsusmaa tugevuselt teises liigas pidid Maaja Bratka ja Champagne Basket (6-7) koduväljakul tunnistama tabeliliidri Charnay (11-2) 63:51 paremust.

Algviisikus platsile pääsenud Bratka oli efektiivsusteguriga 19 oma naiskonna parim, kui tal jäi kõige napimalt puudu kaksikduublist. Eestlanna kogus 32 minutiga 9 punkti (kahesed 4/6, kolmesed 0/2, vabavisked 1/1), 12 lauapalli, 2 vaheltlõiget, 3 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Champagne Basketi resultatiivseim oli 15 punktiga Mathilde Domenger, Stepha M'Baye kogus 10 silma ja 6 lauapalli ning Jill Townsend tõi 8 punkti ja 9 lauapalli.

Võitjate poolel viskasid Kankou Coulibaly ja Johanna Muzet 12 punkti, Diana Balayera kogus 11 silma, 9 lauapalli ja 4 vaheltlõiget.

---

Islandi kõrgliigas pidid Greeta Üprus ja Reykjaviki IR (1-17) kodusaalis tunnistama tabeli neljanda Njardviki (10-8) 77:61 paremust.

Algviisiklane Üprus viskas 33 minutiga üleplatsinaisena 25 punkti (kahesed 6/12, kolmesed 4/10, vabavisked 1/2) ning kogus lisaks veel 9 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, 4 vaheltlõiget ja ühe isikliku vea. Efektiivsustegur oli eestlannal 31.

IR-i poolel paistsid silma veel ka 12 punkti ja 9 lauapalli kogunud Anika Hjalmarsdottir ning 11 silma kirja saanud Nina Kristjansdottir.

Njardviki poolel kogus Raquel Laniero resultatiivseimana 19 punkti, Aliyah Collier tõi 16 silma, 6 lauapalli ja 5 korvisöötu ning Isabella Sigurdardottir sai kirja 8 punkti ja 11 lauapalli.

---

Johanna Eliise Tederi kodunaiskond Washington State Cougars võttis eelmisel nädalal kaks võitu. Reedel oldi võõral väljakul 61:57 üle Arizona State Sun Devilsist. 23 minutit mänginud Teder tõi võitjate kasuks 12 silma (kahesed 0/1, kolmesed 4/8), olles sellega naiskonna paremuselt teine-kolmas punktitooja. Lisaks kogunes 22-aastase tagamängija kontosse üks lauapall, 3 korvisöötu, üks pallikaotus ning 3 viga.

Pühapäeval alistati aga võõrsil 70:59 NCAA tippude sekka kuuluv Arizona Wildcats, kus mullu mängis ka Anna Gret Asi. Enne kohtumist hinnati Arizonat NCAA tugevuselt 19. naiskonnaks. Teder viibis platsil 17 minutit, mille jooksul kogunes tema arvele 3 punkti (kolmesed 1/3), üks lauapall, 2 resultatiivset söötu, 2 vaheltlõiget, 2 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Seni on Teder mänginud kõigis 21 koduülikooli kohtumises ja tema keskmised näitajad on 25,5 minutit, 8,5 punkti, 2,1 lauapalli, 2,2 tulemuslikku söötu ning 1,1 vaheltlõiget.

Washington State jätkab hooaega 15 võidu ja kuue kaotusega. Pac-12 konverentsis on neil viis võitu ja sama palju kaotusi, mis annab 12 tiimi konkurentsis seitsmenda positsiooni.

Anna Gret Asi praegune tiim Oklahoma State Cowgirls sai möödunud nädalal võidu ja kaotuse. Kolmapäeval alistati võõrsil Kansas State Wildcats 82:74, kuid laupäeval kaotati kodus Texas Longhornsile 69:78. Asi pääses platsile vaid teises mängus, saades 10 minutiga kirja 2 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 0/1), 4 pallikaotust ja ühe vea.

20-aastane mängujuht on 19 kohtumises platsil viibinud keskmiselt 14,9 minutit, mille jooksul on ta visanud 6,6 punkti, hankinud 1,5 lauapalli, andnud 2,1 korvisöötu, sooritanud 0,6 vaheltlõiget ja pannud 0,2 blokki.

Oklahoma State'il on nüüd koos 14 võitu ja seitse kaotust. Big 12 konverentsis on aga saldo neli võitu ja viis kaotust, millega paiknetakse 10 tiimi seas seitsmendal kohal.

Anete Elisabeth Adleri naiskond Rhode Island Rams sai möödunud kolmapäeval kirja juba kaheksanda võidu järjest, kui võõrsil oldi 57:53 parem George Mason Patriotsist. Adler väljakul ei käinud.

Üheksa mänguga on 19-aastane tsenter keskmiselt platsil viibinud 4,9 minutit. Selle ajaga on tema keskmisteks näitajateks 1,8 silma, 0,8 lauapalli, 0,3 korvisöötu ja 0,2 blokeeritud viset.

Rhode Islandil on nüüd 20-st mängust kirjas 17 võitu. Atlantic 10 konverentsis on võidetud kõik senised kaheksa kohtumist, mis annab 15 naiskonna seas liidrikoha.

Kaheksamänguline võiduseeria lõppes aga Marie Anette Sepa kodunaiskonnal Albany Great Danes. Kolmapäeval alistati kodus New Hampshire Wildcats 65:52, kuid laupäeval kaotati võõrsil napilt 49:50 Maine Black Bearsile. Sepp kummaski mängus kaasa ei teinud.

20-aastane tagamängija on tänavu platsil käinud 13 kohtumises. Tema keskmised näitajad on vaid 4,3 minutit, 0,4 punkti, 0,5 lauapalli, 0,3 resultatiivset söötu ja 0,2 vaheltlõiget.

Albany on sel hooaja võitnud 14 kohtumist 23-st. Kaheksa võidu ja ühe kaotusega hoitakse America East konverentsis üheksa naiskonna seas esikohta.