U20 noormeeste korvpallikoondis avas Põhjamaade turniiril võiduarve

Karl Gustav Jurtšenko
Karl Gustav Jurtšenko (palliga) — FOTO: Svensk Basket.

Eesti U20 koondis võttis Nordic Cup turniiril esimese võidu, kui alistati Taani U20 koondis seisuga 86:75.

U20 koondise teine mäng algas tasavägiselt, kui Eesti läks poolajale 4 punktiga juhtides. Kolmandal veerandajal panid aga eestlased oma paremuse maksma ning peale 26:16 võidetud veerandaega taanlastele enam võimalust ei antud. Eestlased domineerisid lauas, võites lauavõitluse 51-38, millest 20 nopiti ründelauast. Karl Gustav Jurtšenko säras kaksikduubliga, visates 17 punkti ja võttes 10 lauapalli. Karl Markus Poom toetas teda 15 silma ja 9 lauaga. Taani koondise resultatiivseim oli Anton Harring Ostoft 21 sangaga.

Peatreener Alar Varraku kommentaar peale mängu: "Tänane rünnak oli palju parem kui eile - kontrolli all, distsiplineeritud, saime palju häid viskeid. Esimesel poolajal tegime kaitses palju eksimusi, aga õnneks saime kolmandal veerandajal kaitse paika ja vahe kärises juba 20 peale."