U20 noormeeste korvpallikoondis alustas EM-finaalturniiri ülivalusa kaotusega

— FOTO: FIBA

Eile sai Rumeenias alguse FIBA U20 EuroBasket B-divisjoni finaalturniir, kus Eesti U20 noormeeste korvpallikoondis läks avamängus vastamisi võõrustajate Rumeeniaga.

Kui avaveerand lõppes viigiseisul 19:19, siis poolajale mindi vastu Eesti koondise 7-punktilises eduseisus 35:28. Teisele poolajale tulid rumeenlased vastu teravamalt ning kolmanda veerandaja lõpuks vähenes vahe kolmele punktile.

Mängu saatuse otsustas rumeenlaste poolt tabatud kolmepunktivise viis sekundit enne mängu lõppu, mis tõi tabloole numbrid 73:70. Eesti koondisel oli küll võimalus mäng lisaajale viia, kuid Simm-Marten Saadi poolt keskjoone lähistelt teele saadetud vise ei tabanud.

STATISTIKA

Eesti koondise poolelt olid parimad Simm-Marten Saadi 23 punkti ning 5 lauapalliga ning Karl Markus Poom 13 punkti ja 9 lauapalliga.

"Valus kaotus. Tasavägine mäng, mida juhtisime 36 minutit ning lõpuks kaotada kolmega ei ole meeldiv. Pikas jooksus kui me alagrupis rohkem ei eksi, siis võib see olla kasulik, kuid elu näitab. Aga nende lauapõrkest kolmene ning paar pallikaotust viimase paari minuti jooksul maksid meile mängu," sõnas peatreener Alar Varrak pärast mängu.

Laupäeval kohtub U20 koondis alagrupi teises mängus kell 18:00 Bulgaariaga: