U18 tüdrukud kaotasid Nordicul teise tasavägise mängu

U18 koondis kuulamas peatreener Sergio Cubeiro Rico`t
U18 koondis kuulamas peatreener Sergio Cubeiro Rico`t — FOTO: LTU Basketball

Eesti U18 neidude koondis pidas Põhjamaade meistrivõistlustel teise tasavägise mängu vastaseks kodunaiskond Rootsi. Kahjuks pidid meie tüdrukud vastu võtma kaotuse 59:65. Täna, teisipäeval on võimalus avada võiduarve, kui kell 20:30 on Eesti vastaseks Taani.

Meie tüdrukud alustasid sarnaselt Soome mänguga kohtumist enesekindlalt minnes juhtima 17:9, poolajaks olid Eesti edunumbrid napid 35:34. Teisel poolajal jätkus võrdsete vastaste mäng, kus eduseis vahetus mitmeid kordi, Eesti juhtis veel 44:43, kuid kaotas kolmanda veerandaja lõpuks 48:52. Peale Keandra Kooritsa korve vähenes vahe veel neljandal veerandajal kolmele punktile 57:60, kuid rohkemaks meie tüdrukutel jaksu ei olnud ja vastu tuli võtta valus kaotus 59:65. Edukaimad punktotoojad: Kätlin Kangur ja Marta Eleri Jaama 12 punktiga, Keandra Koorits lisas 11 ja Sille-Liis Mölder 10 punkti.

Peatreener Sergio Cubeiro Rico kommentaar mängule: "Täielik koopia esimesest mängust. Olime mänguks hästi häälestunud ja alustasimegi hästi, kuid mäng kestab 40 minutit ja veel me võrdselt hästi seda 40 minutit ei mängi. Kiidan siiski tüdrukuid, nad olid väga tublid, võitlejahinge näitas ka tugev lauavõitlus pikemate rootslannade vastu."

Eesti koondis mängib Nordic Championshipil kooseisus: Kristel Rattasepp (Audentese Spordiklubi), Sille-Liis Mölder (Audentese Spordiklubi/Audentese SG), Majandra-Liis Pitkanen (Rapla Korvpallikool), Anette-Laura Tõks (Tony Parker Academy), Marleen Mikiver (Spordiklubi Nord/Audentese SG), Kätlin Kangur (Audentese Spordiklubi), Mariell Friedemann (Audentese Spordiklubi), Keandra Koorits (Audentese Spordiklubi/Audentese SG), Marta Eleri Jaama (Audentese Spordiklubi), Anna-Liis Vannamik (Audentese Spordiklubi), Anna Grits (TTÜ Korvpallikool), Norah Marie Pae (Audentese Spordiklubi), Maria Vasar (Spordiklubi Rafter/Audentese SG)

Peatreener: Sergio Cubeiro Rico

Treener: Timo Eichfuss

Assisentent: Ksenija Lebedeva

Füsioterapeut: Saskia Vunk

ÜKE: Raigo Toompuu