Reklaam sulgub sekundi pärast

U18 tüdrukud avasid Põhjamaade meistrivõistlustel Taani vastu võiduarve

Keandra Koorits
Keandra Koorits — FOTO: Siim Semiskar

Eesti U18 neidude koondis pidas Põhjamaade meistrivõistlustel kolmanda mängu, kus kohtuti Taaniga. Eesti võttis turniiri esimese võidu kindlalt 60:42. Järgmine mäng peetakse Norraga täna kell 17:00.

Meie tüdrukud alustasid mängu agressiivse kaitsega, kui juba esimesel veerandil sunniti Taani tegema 10 pallikaotust ja tehti 7 vaheltlõiget. Kui avaveerand lõppes 15:13 Eesti kasuks, siis poolajaks paisus vahe juba 15-punktiliseks ning riietusruumi mindi 35:20 eduseisus. Suurest kaotusseisust Taani enam tagasi tulla ei suutnud ning mängu lõppseisuks jäi 60:42 Eesti kasuks. Eesti lõpetas mängu lausa 18 vaheltlõikega ning vastase pallikaotustest skooriti 32 punkti. Edukamaid punktitoojad: Keandra Koorits viskas 12 punkti ja võttis 8 lauapalli koos 4 vaheltlõikega, Kristel Rattasepp lisas samuti 12 silma. Sille-Liis Mölder panustas 11 punktiga. Taani poolelt viskas enim punkte Freya Brahe Jensen 16 silmaga.

Peatreener Sergio Cubeiro Rico kommentaar mängule: "Me küll võitsime, aga see ei olnud hea esitus meie poolt. Ma loodan, et me saame sellest mängust õppida, et viimased kaks mängu ei näidanud meie tiimi tõelist taset. Suures pildis oli see vajalik võit täna Euroopa meistrivõistlusteks valmistumisel ja näitas, kuidas ka peale halba päeva tuleb tööd jätkata ja valmis olla."

Järgmisena kohtuvad U18 neiud 21.06 kell 17:00 Norraga, kes on seni kõigis kolmes turniiril peetud mängus vastu võtnud kaotuse.

Eesti koondis mängib Nordic Championshipil kooseisus: Kristel Rattasepp (Audentese Spordiklubi), Sille-Liis Mölder (Audentese Spordiklubi/Audentese SG), Majandra-Liis Pitkanen (Rapla Korvpallikool), Anette-Laura Tõks (Tony Parker Academy), Marleen Mikiver (Spordiklubi Nord/Audentese SG), Kätlin Kangur (Audentese Spordiklubi), Mariell Friedemann (Audentese Spordiklubi), Keandra Koorits (Audentese Spordiklubi/Audentese SG), Marta Eleri Jaama (Audentese Spordiklubi), Anna-Liis Vannamik (Audentese Spordiklubi), Anna Grits (TTÜ Korvpallikool), Norah Marie Pae (Audentese Spordiklubi), Maria Vasar (Spordiklubi Rafter/Audentese SG)

Peatreener: Sergio Cubeiro Rico

Treener: Timo Eichfuss

Assisentent: Ksenija Lebedeva

Füsioterapeut: Saskia Vunk

ÜKE: Raigo Toompuu

 

Vahendas, basket.ee