U18 noormehed võitsid Põhjamaade meistrivõistlustel Norrat

Simm-Marten Saadi valges riietuses
Simm-Marten Saadi paremal — FOTO: Andrés Alfvin

Eesti U18 noormeeste koondis avas Nordic Championship turniiril võiduarve, kui tänu tugevale neljandale veerandile võeti 78:68 võit Norra eakaaslaste vastu.

Mäng kulges kuni neljanda veerandajani tasavägiselt, kui poolajal oli Eesti 4 punktiga ees ning kolmas veerand lõppes 55:55 viigiseisul. Neljandal veerandil suutsid eestlased aga mängu enda kasuks kallutada ning veerandi jooksul 15 tabatud vabaviske abil seilas Eesti 78:68 võiduni. Eesti eest tõi Simm-Marten Saadi 21 punkti ja 11 lauapalli. Stefan Vaaks lisas 19 punkti. Taani poolelt viskas Oscar Hellebust 17 punkti.

 

Peatreener Kris Killingu kommentaar mängust: “Poisid olid ennast tänaseks mänguks hoopis teistmoodi ette valmistanud ja saime kohe alguses mängu enda kontrolli alla. Aga ikka on momendid, kus saame ise +8 peale ja on kiirrünnaku võimalus, aga teeme endale karuteene. Teeme rumala pallikaotuse ja vastane saab mängu tagasi. Üldjoontes rünnaku- ja kaitseaspektid millest me enne mängu rääkisime olid täna jälle paremad, aga kindlasti on kõvasti veel arenguruumi. Üks asi on kindlasti vältida rumalaid pallikaotusi, aga samas olime täna lauas hädas, kus vastane sai 26 ründelauda. See on ilmselgelt liiga palju, aga võit tuli ja ma arvan et seda oli võistkonnale vaja.”