U18 neiud kaotasid EM’il napilt Austria eakaaslastele

Kristel Rattasepp
Kristel Rattasepp — FOTO: FIBA

Täna toimunud kohamängude voorus U18 Euroopa meistrivõistlustel tuli Eesti koondisel tunnistada 48:51 Austria eakaaslaste paremust.

Eestlannad avasid mängu energiliselt, kui esimene veerandaeg võideti 18:17. Teine veerandaeg sai aga Eestile saatuslikuks, kui Austria võttis teise veerandi seisuga 9:18. Peale poolaega suutsid eestlannad mõlemad veerandid küll võita, kuid kuigi madalaskooriline neljas veerand lõppes 6:4 Eestile, jäi lõpuvile kõlades tabloole 48:51 kaotus. Eesti mängu resultatiivseim oli Kristel Rattasepp, kes tõi 12 punkti ja 8 lauapalli. Austria poolelt tõi Anna Alborova 18 punkti ja 10 lauapalli.

Peatreener Sergio Cubeiro Rico: “See oli mäng, kus meil ei läinud esimene poolaeg hästi. Me andsime vastastele vabu viskekohti ja korvialuseid viskeid, meie kaitse ei töötanud ja me jätsime vastaste tähtsad mängijad vabaks. Teisel poolajal proovisime me natuke olukorda parandada, mängisime paremat kaitset, leidsime kohti skoorimiseks, kuid sellest ei piisanud. Viimasel veerandil leidsime me taas viskekohti, aga ei tabanud. Ma arvan et me olime kaitses tublid, aga kui sa rünnakul ära ei viska, on väga keeruline võita.”

Turniiri viimases mängus kohtub Eesti U18 koondis Suurbritanniaga, kui pühapäeval kell 13:00 mängitakse 11.-12. koha peale.

 

Vahendas, basket.ee