U18 neidude koondis sai Euroopa meistrivõistlustel 11. koha

Marta-Eleri Jaama
Marta-Eleri Jaama — FOTO: FIBA

Eesti U18 koondis võitis Sofias toimunud turniiri viimases mängus Suurbritanniat 53:40, millega kindlustati Euroopa meistrivõistluste B-divisjonis 11. koht.

Eestlannad alustasid mängu tugevalt, kui avaveerand võideti 11:7. Teise veerandi võtsid endale aga vastased ning poolajale mindi 16:17 kaotusseisus. Teisel poolajal sai Eesti koondis aga hoo sisse ning nii kolmas kui neljas veerandaeg võideti kindlalt ning lõppseisuks jäi 53:40 võit. Eesti resultatiivseim oli Marta-Eleri Jaama, kes viskas 18 punkti ja võttis koguni 6 vaheltlõiget. Vastaste suurim punktitooja oli Felicia Jacobs Abiola 8 punktiga. 

Peatreener Sergio Cubeiro Rico mängust: “Oli hea mäng ja me võitsime, aga mängijad on nii mentaalselt kui füüsiliselt väsinud. See oli nende jaoks pikk turniir ja meil oli palju mänge. Väsimus hakkas aga mõjutama meie otsuseid, eriti teisel ja kolmandal veerandil. Mis seal ikka, võitsime, ja nii on hea turniiri lõpetada. Arvan, et oli hea suvi ja hea tsükkel ning mängijad on rõõmsad, mis on kõige tähtsam.”