Reklaam sulgub sekundi pärast

U18 koondis kaotas Taanile ja jätkab EM-turniiril mängimist kohtadele 9.-16.

Eesti noormeeste U18 koondis kaotas Rumeenias toimuval B-divisjoni EM-turniiril viimases alagrupimängus 70:81 (15:22, 23:20, 14:27, 18:12) Taanile ning jätkab suure tõenäosusega reedel mängimist kohtadele 9.-16.

Foto: fiba.basketball

Taani koondis oli enamuses statistilistes näitajates meist kergelt üle: üldine lauavõitlus 41:31 vastasele, pallikaotustest saadud punktid 34:17 Taanile, kiirrünnakupunktid 15:6 Taanile ja punktid korvi alt 42:34 samuti Taanile. Meie olime edukamad kolmepunktivisete tabavuses (37,5% - 31,8%) ja resultatiivsete söötude arvus (21-14).

Eesti U18 koondise edukaimaks kerkis oma senise turniiri parima esituse teinud Karl Markus Poom, kelle arvele kogunes 18 punkti, 9 lauapalli ja 3 resultatiivset söötu, Aleksander Tassa lisas 13 silma ning Kaspar Kuusmaa ja Simm-Marten Saadi tõid kumbki 8 punkti.

Taani esinduse resultatiivseim oli 19 punkti ja 6 lauapalli kogunud Tobias Jensen, Marqus Marion tõi 18 silma, 9 lauapalli, 4 söötu ja 4 vaheltlõiget ning Simon Schwartz lisas 10 punkti.

 

Eesti U18 koondise peatreener Toomas Annuk kommenteeris matši järel: "Ega pärast Taani mängu palju uut öelda pole. Tegime küll pärast tavapärast video vaatamist veidi teistmoodi mängueelse koosoleku ja rääkisime veidi üldisematel teemadel. Et mida saame nendest mängudest kaasa võtta ja kuidas tuua endast rohkem sisemist võitlejat väljakul välja. Siin pole niiväga taktikaliste nüanssidega tegemist, kui just harjumisega surve all mängida. Nagu teame, et inimene on oma harjumuste ori ja mõne päevaga siin varblasest kotkast teha pole kõige lihtsam ülesanne. 

 

Aga usun, et suures plaanis poisid näitasid, et kohati nendes sisu on. Loomulikult oli tagasilööke ja vastase agressiivsus oli teisel tasemel. Seda näitavad ka numbrid - meie 25 pallikaotust, nende 15 vaheltlõiget. Vastupidi siis 20 ja 7. Probleem on ka see, et me ei teeni piisavalt vabaviskeid. Jääme füüsilise surve alla, aga ei suuda sealt vigu välja võtta. See on jällegi asi, mis vajab harjumist. Usun ja loodan, et kõik need poisid jõuavad uuel hooajal kõrgliigameeskondade trenni ja võib-olla isegi koosseisu. Et nad siis tulevikus oleks igapäevaselt valmis sellise surve all mängima.

 

Aga meil on alagrupiturniir läbi ja ilmselgelt oli see meile suur pettumus. Pärast talvist turniiri olime selgelt optimistlikumad, aga siin me Euroopas oleme ja võitleme edasi."

 

Alagrupis ühe võidu ja kolme kaotusega neljandaks jääva Eesti tiimi jaoks jätkub turniir mängudega kohtadele 9.-16. ning reedel toimuvas matšis tuleb vastaseks B-alagrupis kolmandale kohale jääv koondis. Kuna see on kuuene alagrupp, siis asjad on seal üsna lahtised ning Eesti vastane tuleb ilmselt Norra, Bulgaaria, Gruusia ja Hollandi hulgast.


Eesti U18 koondise koosseis:

 

Kaspar Kuusmaa (Audentese SG)
Rasmus Andre (Audentese Spordiklubi)
Gregor Allik (Spordiklubi Nord/Audentese SG)
Karl Gustav Jurtšenko (Audentese Spordiklubi)
Kaarel Välb (Rapla Korvpallikool)
Simm-Marten Saadi (Spordiklubi Nord/Audentese SG)
Ants Kristjan Kalmus (Keila Korvpallikool/Audentese SG)
Rando Roos (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi)
Georg Press (Spordiklubi “Rafter”/Audentese SG)
Karl Markus Poom (J Basket Monferrato)
Aleksander Tassa (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi)
Jarko Kõrvel (Rae Koss/Audentese SG)
Aksel Brifk (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi)

 

Peatreener: Toomas Annuk
Abitreener: Brett Nõmm
Mänedžer: Allar-Raul Antson
Füsioterapeut: Saskia Vunk
ÜKE treener: Ott-Erik Kalmus