U16 tüdrukud said EM-il Islandilt napi kaotuse

Laura Liisa Grünmann.
Laura Liisa Grünmann. — FOTO: FIBA

Eesti U16 tüdrukute koondis pidi täna sel EM-il teist korda tunnistama vastaste paremust, kui seekord jäädi napilt alla Islandi eakaaslastele seisuga 76:79.

Esimene veerand lõppes viigiseisuga, kuid teise veerandiga said eestlannad tekitada väikse eduseisu ning poolajale mindi seisuga 38:30. Kolmanda veerandiga mängisid aga islandannad ennast mängu tagasi ning neljas veerand kulges pingeliselt. 29 sekundit enne lõppu oli seis viigis, kuid Island sai oma viimasel rünnakul veaga korvi ning läks 3 punktiga juhtima. Viimasel rünnakul eestlannadel skoorida ei õnnestunud ning vastu tuli võtta valus kaotus. Eesti resultatiivseim oli Laura Liisa Grünmann, kes viskas 22 punkti ja võttis koguni 9 vaheltlõiget. Bia Aller lisas 12 punkti.

Peatreener Esko Tõnisson: "Mängisime võitluslikult, samamoodi mängis ka Island. Kahjuks meie visketabavuse protsent oli kehvem, kuigi saime rohkem viskeid, domineerisime ka natuke lauapallides. Kuni poolajani olime ka kontrollivas seisus, pärast tekkisid lihtsad vead, ei julgenud vastaseid nende agressiivsuse vastu rünnata ja nad said mängu tagasi."

Järgmine kohtumine on U16 tüdrukutel 17. augustil kell 16:30, kui kohtutakse Suurbritannia koondisega.