Baskonia treenerid
Baskonia treenerid — FOTO: Baskonia Facebook

Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi Baskonia sai korvpalli Euroliigas võõrsil Belgradi Crvena Zvezda käest 63:74 kaotuse.

Kotsar sai 22 mänguminutiga kirja üheksa punkti ja viis lauapalli. Sander Raieste teenis mänguaega 6,5 minutit ning sai kirja kolm punkti. Baskonia resultatiivseim oli Darius Thompson 15 silmaga. Võitjate parimatena viskasid Nemanja Nedovic 20 ja Ben Bentil 12 punkti. Kogu statistika nähtav siit.

Euroliiga tabeliseis:

ENNE KOHTUMIST:

Eestlaste koduklubi on hetkel turniiritabelis 15 võidu ja 14 kaotusega kaheksandal kohal, kuid sama palju võite on kogunud ka hetkel üheksandal kohal olev Kaunase Žalgiris. 16 võidu peal on viis mänguvooru enne põhiturniiri lõppu Tel Avivi Maccabi ja Belgradi Partizan. Võit vähem (14), kui Baskonial ja Žalgirisel on Valencial ja Anadolu Efesil. Tänane vastane (Crvena Zvezda) asub 12 võidu ja 17 kaotusega 14. kohal.

Mõlemad meeskonnad on viimased kaks eurosarja kohtumisest kaotanud. Baskonia jäi viimati alla võõrsil Maccabile ning Zvezda võõrsil Barcelonale. Esimeses omavahelises kohtumises sel hooajal sai Hispaania klubi koduväljakul 92:75 võidu. Kotsar sai tolles mängus kirja 8 punkti ja 4 lauapalli. Vägeva esituse tegi Markus Howard, kes viskas 30 silma (kolmesed 7/12).

Baskonial on peale tänast Euroliigas ees veel kodumängud Berliini Alba (hetkel turniiritabelis 17. kohal), Istanbuli Fenerbahce (5), Villeurbanne ASVEL-i (18) ja võõrsil Pieruse Olympiakosega (1).

Sander Raieste on sel hooajal Euroliigas saanud 15 kohtumisega kirja keskmiselt 7,5 minutit, 1,4 punkti, 1,1 lauapalli, 0,3 resultatiivset söötu, 0,3 vaheltlõiget mängu kohta.

Maik-Kalev Kotsari numbrid on 29 kohtumisega 19,5 minutit, 8,8 punkti, 4,0 lauapalli, 1,3 resultatiivset söötu, 0,7 vaheltlõiget ja 0,3 viskeblokeeringut mängu kohta.