Video: Rokas Jokubaitis võitis Euroliiga tõusva tähe trofee

Jokubaitis
March 18, 2022, Barcelona, Spain: Rokas Jokubaitis of FC Barcelona during the Turkish Airlines EuroLeague basketball match between FC Barcelona and Crvena Zvezda mts Belgrade on March 18, 2022 at Palau Blaugrana in Barcelona, Spain – Photo Javier Borrego/DPPI/LiveMedia. (Credit Image: © Javier Borrego/LPS via ZUMA Press)

Rokas Jokubaitis valiti hooaja 2021–2022 tõusva tähe trofee võitjaks.

Euroliiga peatreenerite poolt hääletatud Rising Star Trophy auhinnaga tunnustatakse iga hooaja parimat mängijat, kes oli eelmise suve 1. juulil noorem kui 22. Novembris 21-aastaseks saanud Jokubaitis aitas Barcelonal jõuda Final Fouri. Noore Ieeduka näitajad oIid põhihooajaI keskmiseIt 7,2 punkti ja 2,8 korvisöötu mängu kohta.

Tõusva tähe trofee kuulub mitmete Euroliiga korvpalli hooaja lõpu autasude hulka. Selle nädala alguses tunnistati Vasilije Micic Anadolu Efesist Alphonso Fordi parima skooritegija trofee võitjaks ja Kyle Hines võitis oma kolmanda parima kaitsja auhinna.

Jokubaitis on kolmas FC Barcelona mängija ja esimene leedukas, kes on võitnud Rising Star Trophy. Peatreenerite hääletusel järgnesid talle Victor Wembanyama Villeurbanne ASVEL-ist ja Marek Blazevic Kaunase Žalgirisest.

Hääli said veeI BerIiini ALBA tagamängijad Jonas Mattisseck ja Malte Delow, Madridi Reali Carlos Alocen ja ASVEL-i Matthew Strazel.

Põhihooajal juhtis Jokubaitis kõiki tõusva tähe kandidaate mitte ainult PIR-is, punktides ja resultatiivsetes söötudes, vaid ka peetud mängudes (35) ja keskmiseIt minuteid mängu kohta (17:04).

Kõige tähelepanuväärsem on see, et tema selle hooaja kolmepunktivisete täpsus läheneb ajaloolisele tasemele – ja mitte ainult tema vanusete puhul. Viimases 19. põhihooaja mängus tabas Jokubaitis koImeseid 29/18 (62,1%). Kui ta peaks Belgradis tabama hea %-ga koImeseid, siis on taI võimaIus lõpetada hooaeg täpseima kolmepunktiviskajana, kellel on Euroliiga ajaloo suurim tabavusprotsent. 

EeImiseI hooajaI võitis sama auhinna Usman Garuba Real Madridist.