Real Madridi korvpallurid tähistamas võitu
Real Madridi korvpallurid tähistamas võitu — FOTO: Scanpix

Korvpalli Euroliiga veerandfinaalseeria neljandas kohtumises suutis Real Madrid võõrsil võtta Belgradi Partizani üle teise võidu järjest, kui täna oldi Serbia klubist paremad 85:78. Järgmisel nädalal ootab ees otsustavas viies kohtumine.

Reali poolt tõid parimatena Adam Hanga ja Walter Tavares kumbki 15 ning Gabriel Deck ja Dzanan Musa kumbki 14 punkti. Partizani resultatiivseimad olid tänases kohtumise Zach LeDay 25 ja Ioannis Papapetrou 18 silmaga. Kogu statistika nähtav siit.

Kohtumise tipphetked:

Meeskonnad avaldasid enne kohtumise algust austust Belgradi tulistamise ohvritele:

ENNE KOHTUMIST:

Veerandfinaalseeria avakohtumises võttis Belgradi Partizan tänu Kevin Punteri viimase sekundi kolmesele Real Madridi üle 89:87 võidu. Punter oligi lõpuks võitjate resultatiivseim 26 punktiga. Reali parimana sai Gabriel Deck kirja 24 punkti ja 8 lauapalli.

Seeria teine kohtumine Partizani ja Real Madridi vahel jääb veel pikaks ajaks kõigile meelde. Nimelt läksid mõlema meeskonna mängijad kaks minutit enne kohtumise lõppu (95:80 Partizani eduseisul) omavahel kaklema ning mäng lõpetati varem ära, kuna kokku tuli eemaldada selles koledas vahejuhtumis 21 mängumeest. Võitjate parimana sai Austraalia mängumees Dante Exum kirja 19 punkti. Reali resultatiivseim oli Rudy Fernandez 16 silmaga.

Korvpalli Euroliiga distsiplinaarkomisjon tegi peale selle vahejuhtumi ülevaatamist järgmised otsused:

Real Madrid ja Belgradi Partizan said mõlemad 50 000 euro suuruse trahvi ebasportliku käitumise eest, mis takistas mängu normaalset lõpetamist vastavalt Euroliiga korvpalli distsiplinaarkoodeksi artiklile 29.1.a.

Guershon Yabuselet karistati 5-mängulise mängukeeluga vastavalt Euroliiga korvpalli distsiplinaarkoodeksi artiklile 27.1.a.

Kevin Punterit karistati 2-mängulise mängukeeluga vastavalt Euroliiga korvpalli distsiplinaarkoodeksi artiklile 27.1.a.

Gabriel Decki karistati 1-mängulise mängukeeluga vastavalt Euroliiga korvpalli distsiplinaarkoodeksi artiklile 27.1.a.

Matthias Lessorti karistati 1-mängulise mängukeeluga vastavalt Euroliiga korvpalli distsiplinaarkoodeksi artiklile 27.1.a.

Kolmandas kohtumises sai esimese võidu Real, kes alistas võõrsil (Belgradis) 20 091 pealtvaataja ees Partizani 82:80. Võitjate resultatiivseimad olid Walter Tavares 26 punkti ja 11 laupalliga ning Nigel Williams-Goss 22 silmaga. Partizani parimad olid tänases kohtumises Zach LeDay ja Alen Smailagic kumbki 15 ning James Nunnally 13 punktiga.