Reklaam sulgub sekundi pärast

Ülevaade: mis on saanud Venemaa Euroliiga klubidesse kuulunud mängumeestest

Vaatame üle, kuhu on jõudnud eelmisel hooajal (hooaega alustanud) Venemaa Euroliiga klubidesse kuulunud mängumehed tänaseks.

Pärast Venemaa sissetungi Ukrainasse visati Moskva CSKA, Peterburi Zenit ja Kaasani Unics Turkish Airlinesi Euroliigast välja ning meeskonnad jäävad eemale ka hooajal 2022–2023.

Eelmainitud meeskonnad valmistuvad nüüd ainult VTB Ühisliigas mängimisele ning enamus välismaalasi on neist klubidest tänaseks lahkunud.

Vaatame üle, milliste meeskondadega on Venemaalt lahkunud mängumehed liitunud.

Moskva CSKA:

Lahkunud on kokku kaheksa mängijat. Joel Bolomboy, Tornike Shengelia, Gabriel Iffe Lundberg ja Daniel Hackett lahkusid klubist juba eelmisel hooajal.

Bolomboy sõlmis sel suvel aastase lepingu Kreeka suurklubi Pieruse Olympiakosega. Shengelia ja Hackett lõpetasid möödunud hooaja Itaalia kõrgliigaklubi Virtus Segafredos Bologna meeskonnas. Hackett`il on mitmeaastase leping ja tema jätkab mängimist samas klubis ka sel hooajal. Gruusia korvpallikoondise üks liidreid on endiselt vabaagent, kuid juttude järgi on suur võimalus, et ka tema jätkab mängimist samas klubis.

Lundberg, kes pani eelmisel hooajal esimese taanlasena ennast proovile NBAs (Phoenix Sunsis), sõlmis sel suvel kaheaastase lepingu samuti Bologna Virtusega.

Ülejäänud Moskva klubist lahkujad pääsesid meeskonnast minema hiljem või nende lepingute lõpetamised olid keerulisemad.

Will Clyburn liitus juuni alguses valitseva Euroliiga meistri Anadolu Efesiga. Leedulane Marius Grigonis liitus 14. juulil kreeklaste Panathinaikosega ning Kevin Pangos ja Johannes Voigtmann lõid käed Milano EA7 Emporio Armani meeskonnaga. Kuigi Itaalia meistrid ei ole sakslase liitumist veel ametlikult kinnitanud.

CSKA teed läksid lahku ka peatreeneri Dimitris Itoudisega, kes asub sel hooajal juhendama Istanbuli Fenerbahcet. Kreeklane sõlmis valitseva Türgi liiga meistriga kolmeaastase lepingu.

Peterburi Zenit:

Xavi Pascuali juhendatav meeskond tuli küll eelmisel hooajal VTB ühisliiga võitjaks, kuid ei suutnud selleks hooajaks enamus mehi meeskonda jätta. Kokku lahkus seitse mängijat. Viis mängumeest on Euroliigas uue kodu juba leidnud ning kaks on hetkel veel vabaagendid. 

Alex Poythress sõlmis kaheaastase lepingu Tel Avivi Maccabiga. Arturas Gudaitis lõi käed Panathinaikosega. Jordan Loyd siirdus AS Monacosse.  Jordan Mickey`st sai järjekordne Bologna Virtuse mängumees ning Billy Baron sõlmis 1+1 lepingu Milano EA7 Emporio Armaniga.

Endiselt otsivad omale klubi leedukas Mindaugas Kuzminskas ja poolakas Mateusz Ponitka.

Kaasani Unics

Isaiah Canaan siirdub Olympiakose meeskonda. Mario Hezonja sõlmis kaheaastase lepingu eelmise hooaja Hispaania liiga võitja ja Euroliiga finalisti Madridi Realiga. Tonye Jekiri liitus Fenerbahcega. Lorenzo Brown sõlmis kaheaastase lepingu Iisraeli suurklubi Tel Aviv Maccabiga ning paljude klubide radaril olnud John Brown III sõlmis lõpuks kaheaastase lepingu AS Monacoga.

Kogu nimekiri veel uuesti silme ette: