Täna õhtul: Korvpalli Euroliigas jätkuvad tulised play-off seeriad

Belgradi Partizani ja Real Madridi vaheline seeria teine kohtumine lõppes inetult
Belgradi Partizani ja Real Madridi vaheline seeria teine kohtumine lõppes inetult — FOTO: Scanpix

Täna õhtul peetakse korvpalli Euroliigas kahes veerandfinaalseerias kolmandad kohtumised, kui omavahel lähevad uuesti vastamisi Belgradi Partizan ja Real Madrid ning Tel Avivi Maccabi ja AS Monaco. Mõlemad kohtumised on nähtavad TV3 Sport kanalitel.

20.50 Tel Avivi Maccabi – AS Monaco / TV3 Sport & Go3.tv

21.15 Belgradi Partizan – Real Madrid / TV3 Sport 2 & Go3.tv

 

Belgradi Partizani ja Real Madridi seerias on Serbia klubi enne täna õhtust kodumängu juhtimas kolme võiduni peetavat seeriat 2:0. 

Veerandfinaalseeria avakohtumises võttis Partizan tänu Kevin Punteri viimase sekundi kolmesele 89:87 võidu. Punter oligi lõpuks võitjate resultatiivseim 26 punktiga. Reali parimana sai Gabriel Deck kirja 24 punkti ja 8 lauapalli.

Vaata Punteri võiduvise üle:

Seeria teine kohtumine Partizani ja Real Madridi vahel jääb veel pikaks ajaks kõigile meelde. Nimelt läksid mõlema meeskonna mängijad kaks minutit enne kohtumise lõppu (95:80 Partizani eduseisul) omavahel kaklema ning mäng lõpetati varem ära, kuna kokku tuli eemaldada selles koledas vahejuhtumis 21 mängumeest. Võitjate parimana sai Austraalia mängumees Dante Exum kirja 19 punkti. Reali resultatiivseim oli Rudy Fernandez 16 silmaga.

Inetu vahejuhtum nähtav siit:

Korvpalli Euroliiga distsiplinaarkomisjon tegi peale selle vahejuhtumi ülevaatamist järgmised otsused:

Real Madrid ja Belgradi Partizan said mõlemad 50 000 euro suuruse trahvi ebasportliku käitumise eest, mis takistas mängu normaalset lõpetamist vastavalt Euroliiga korvpalli distsiplinaarkoodeksi artiklile 29.1.a.

Guershon Yabuselet karistati 5-mängulise mängukeeluga vastavalt Euroliiga korvpalli distsiplinaarkoodeksi artiklile 27.1.a.

Kevin Punterit karistati 2-mängulise mängukeeluga vastavalt Euroliiga korvpalli distsiplinaarkoodeksi artiklile 27.1.a.

Gabriel Decki karistati 1-mängulise mängukeeluga vastavalt Euroliiga korvpalli distsiplinaarkoodeksi artiklile 27.1.a.

Matthias Lessorti karistati 1-mängulise mängukeeluga vastavalt Euroliiga korvpalli distsiplinaarkoodeksi artiklile 27.1.a. 

Tel Avivi Maccabi ja AS Monaco seerias on seis enne õhtust kohtumist 1:1. Täna ja neljapäeval peetakse mängud Iisraelis Maccabi kodusaalis.

Seeriat asus juhtima Maccabi, kes sai lõpuks koduväljakul mänginud Monaco üle kindla 79:67 võidu. Võitjate parimaks tõusis Wade Baldwin, kes viskas 20 punkti, võttis 6 lauapalli ja andis 6 resultatiivset söötu. Monaco resultatiivseim oli Mike James, kes viskas 15 punkti, võttis 6 lauapalli ja andis 5 korvisöötu.

Teises kohtumises suutis koduväljakul mänginud Monaco seeria 86:74 võiduga viigistada 1:1 peale. Võitjate poolelt tegi vägeva esituse ameeriklane Jordan Loyd, kes viskas 33 punkti. Maccabi parimana viskas Wade Baldwin 17 silma, enne kui ta kolm minutit enne kohtumise lõppu eemaldati teise tehnilise vea tõttu, sest 27-aastane Baldwin žestikuleeris “kuulsaid rahamärke”. Lisaks eemaldati kohtumisest Darrun Hilliard (Maccabi).