Täna õhtul: Kas Monaco ja Partizan suudavad seeria lõpetada?

Zeljko Obradovic
Zeljko Obradovic — FOTO: Scanpix

Korvpalli Euroliigas peavad täna oma neljanda kohtumise veerandfinaalseerias Tel Avivi Maccabi ja AS Monaco ning Belgradi Partizan ja Real Madrid.

Tel Avivi Maccabi ja AS Monaco seerias on seis enne õhtust kohtumist 1:2 Monaco kasuks. Otseülekanne algab 20.50 telekanalilt TV3 Sport.

Seeriat asus juhtima Maccabi, kes sai lõpuks koduväljakul mänginud Monaco üle kindla 79:67 võidu. Võitjate parimaks tõusis Wade Baldwin, kes viskas 20 punkti, võttis 6 lauapalli ja andis 6 resultatiivset söötu. Monaco resultatiivseim oli Mike James, kes viskas 15 punkti, võttis 6 lauapalli ja andis 5 korvisöötu.

Teises kohtumises suutis koduväljakul mänginud Monaco seeria 86:74 võiduga viigistada 1:1 peale. Võitjate poolelt tegi vägeva esituse ameeriklane Jordan Loyd, kes viskas 33 punkti. Maccabi parimana viskas Wade Baldwin 17 silma, enne kui ta kolm minutit enne kohtumise lõppu eemaldati teise tehnilise vea tõttu, sest 27-aastane Baldwin žestikuleeris “kuulsaid rahamärke”. Lisaks eemaldati kohtumisest Darrun Hilliard (Maccabi).

Seeria kolmandas mängus õnnestus AS Monacol võõrsil võtta Tel Avivi Maccabi üle 83:78 võit ning asuda seeriat 2:1 juhtima. Võitjate resultatiivseimad olid Mike James 21 ja Jordan Loyd 15 punktiga. Kaotajate parimatena viskasid Wade Baldwin IV 17 ning Bonzie Colson 16 silma.

 

Belgradi Partizani ja Real Madridi seerias on Serbia klubi enne täna õhtust kodumängu juhtimas kolme võiduni peetavat seeriat 2:1. Kohtumise otseülekanne algab kell 21.15 telekanalilt TV3 Sport 2.

Veerandfinaalseeria avakohtumises võttis Partizan tänu Kevin Punteri viimase sekundi kolmesele 89:87 võidu. Punter oligi lõpuks võitjate resultatiivseim 26 punktiga. Reali parimana sai Gabriel Deck kirja 24 punkti ja 8 lauapalli.

Seeria teine kohtumine Partizani ja Real Madridi vahel jääb veel pikaks ajaks kõigile meelde. Nimelt läksid mõlema meeskonna mängijad kaks minutit enne kohtumise lõppu (95:80 Partizani eduseisul) omavahel kaklema ning mäng lõpetati varem ära, kuna kokku tuli eemaldada selles koledas vahejuhtumis 21 mängumeest. Võitjate parimana sai Austraalia mängumees Dante Exum kirja 19 punkti. Reali resultatiivseim oli Rudy Fernandez 16 silmaga.

Korvpalli Euroliiga distsiplinaarkomisjon tegi peale selle vahejuhtumi ülevaatamist järgmised otsused:

Real Madrid ja Belgradi Partizan said mõlemad 50 000 euro suuruse trahvi ebasportliku käitumise eest, mis takistas mängu normaalset lõpetamist vastavalt Euroliiga korvpalli distsiplinaarkoodeksi artiklile 29.1.a.

Guershon Yabuselet karistati 5-mängulise mängukeeluga vastavalt Euroliiga korvpalli distsiplinaarkoodeksi artiklile 27.1.a.

Kevin Punterit karistati 2-mängulise mängukeeluga vastavalt Euroliiga korvpalli distsiplinaarkoodeksi artiklile 27.1.a.

Gabriel Decki karistati 1-mängulise mängukeeluga vastavalt Euroliiga korvpalli distsiplinaarkoodeksi artiklile 27.1.a.

Matthias Lessorti karistati 1-mängulise mängukeeluga vastavalt Euroliiga korvpalli distsiplinaarkoodeksi artiklile 27.1.a. 

Kolmandas kohtumises sai esimese võidu Real, kes alistas võõrsil (Belgradis) 20 091 pealtvaataja ees Partizani 82:80. Võitjate resultatiivseimad olid Walter Tavares 26 punkti ja 11 laupalliga ning Nigel Williams-Goss 22 silmaga. Partizani parimad olid tänases kohtumises Zach LeDay ja Alen Smailagic kumbki 15 ning James Nunnally 13 punktiga.