TÄNA ÕHTUL: Euroliigas kohtuvad Barcelona ja Baskonia

Korvpalli Euroliiga 10. mänguvooru kohtumises saavad omavahel kokku Barcelona ja Baskonia. Kohtumise ülekanne algab 21.15 (TV3 Sport 2).

Tänane kava:

21.15 Euroliiga: Barcelona - Baskonia / TV3 Sport 2 & Go3.tv

21.15 Euroliiga: Virtus Bologna - Anadolu Efes / TV3 Sport Open & Go3.tv

21.30 Euroliiga: Valencia - Kaunase Zalgiris / TV3 Sport & Go3.tv

00.00 NBA: Minnesota Timberwolves - Charlotte Hornets / TV3 Sport  & Go3.tv

Kuidas on Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubil siiani Euroliigas läinud:

Avavoorus võeti võõrsil magus 81:71 võit Valencia üle: Kotsar oli üleplatsimees 21 punktiga. Lisaks kogus Maik 9 lauapalli ja 4 resultatiivset söötu. Raieste mänguaega ei teeninud. Ühtlasi valiti see Kotsari esitus esimese mänguvooru parimaks, ehk eestlane tegi ajalugu ning valiti vooru MVP-ks.

Teises Euroliiga kohtumises mängiti fännide närvidega korralikult, kui viimase sekundi viskega päästeti ennast lisaajale, kus lõpuks võeti 103:96 võit Belgradi Partizani üle. Kotsar sai mänguaega 13 minutit ning tõi 4 punkti ja ühe lauapalli. Raieste platsile ei pääsenud. Super mängu tegi Markus Howard, kes tabas 8 kolmepunktiviset ning tõi kokku 33 silma.

Kolmandas mängus saadi koduhallis 92:75 jagu Belgradi Crvena Zvezdast. Kotsar tegi taas tubli mängu – sai platsil olla 22 minutit, viskas kaheksa punkti, võttis neli lauapalli ja pani kaks kulpi. Raieste oli mängus 4.40, kuid ühtegi viset ei teinud.

Neljandas mänguvoorus tuli esimene kaotus, kui koduväljakul jäädi alla 92:97 Pireuse Olympiacosele. Maik-Kalev Kotsar kerkis 16 punktiga Vitoria Baskonia resultatiivseimaks mängijaks. Sander Raieste sai sel hooajal Euroliiga esmakordselt “käe valgeks”, kui kogus 13 minutiga neli punkti.

Hirmus Halloween! Baskonia sai viiendas mänguvoorus võõrsil suure 61:87 kaotuse Villeurbanne ASVEL-i käest. Maik-Kalev Kotsar sai 17 mänguminutiga kirja 8 punkti ja 2 lauapalli. Sander Raieste 11 minutiga skoori ei teinud, kuid sai kirja kaks lauapalli. Baskonia parimana viskas Rokas Giedraitis 14 silma. Värskelt Baskoniaga taasliitunud Pierriá Henry kogus 18 minutiga 5 punkti. ASVEL-i resultatiivseimad olid Jonah Mathews ja Retin Obasohan kumbki 13 punktiga.

Kuuendas mänguvoorus tegi Baskonia klubi Eurosarjade punktirekordi ja samas teenis Euroliigas neljanda võidu, kui alistas koduhallis Tel Avivi Maccabi 116:87. Meie mehed olid tublid – Kotsar mängis 21 minutit ja viskas 18 punkti, Raieste oli platsil 19 minutit ning kogus seitse punkti.

7. voorus pani Panathinaikos teisel poolajal Baskonia vastu paremuse maksma ning võttis 98:83 võidu. Maik-Kalev Kotsar sai 23 mänguminutiga kirja 14 punkti (kahesed 6/9, vabavisked 2/6). Sander Raieste nelja minutiga kätt valgeks ei saanud. Baskonia parimana viskas Markus Howard 20 silma. Kreeka klubi resultatiivseimad olid Dwayne Bacon ja Derrick Williams kumbki 16 punktiga.

8. voorus andis Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste kodumeeskond võõrsil küll Monacole kõva lahingu, aga siiski tuli vastu võtta 74:79 kaotus. Kotsar sai seekord mänguaega ligi 19 minutit, viskas 11 punkti ja hankis neli lauapalli, Raieste oli platsil pisut üle nelja minuti, mille jooksul tegi kolm viga ja kogu lugu. Baskonia resultatiivseim oli 17 punktiga Pierria Henry, võitjatel Elie Okobo 22 punktiga.

9. mänguvoorus sai eestlaste kahe lemmikklubi vastasseisus Baskonia koduväljakul 93:73 võidu Kaunase Zalgirise üle. Baskonia teenis nelja kaotuse kõrvale viienda võidu. Zalgiris sai viie võidu kõrvale neljanda kaotuse.

Maik-Kalev Kotsar sai 17 mänguminutiga kirja 6 punkti ja 3 lauapalli. Sander Raieste mänguaega ei teeninud. Baskonia parimatena viskasid Darius Thompson ja Matthew Costello kumbki 19 silma. Kaunase Zalgirise resultatiivseim oli Edgaras Ulanovas 18 punktiga.