Täna õhtul Euroliigas: Baskonia kohtub tabelinaabriga

Sander Raieste ja Maik-Kalev Kotsar (paremal)
Sander Raieste ja Maik-Kalev Kotsar (paremal) — FOTO: Baskonia Facebook

Täna õhtul tulevad (loodetavasti) korvpalli Euroliigas väljakule taaskord Maik-Kalev Kotsar ja Sander Raieste, kelle koduklubi Baskonia sõidab külla Valencia meeskonnale.

Baskonia on alustanud Euroliiga hooaega viie võidu ja viie kaotusega. Valencial on ette näidata täpselt samasugune saldo (viis võitu ja viis kaotust). Paremas hoos on kindlasti hetkel eestlaste koduklubi, kes on viimasest viiest Euroliiga kohtumisest võitnud neli. Valencia, kes alustas hooaega eurosarjas suurepäraselt, on nüüd kaotanud neli kohtumist järjest.

Hiljuti (19. novembril) kohtusid meeskonnad omavahel ka Hispaania kõrgliigas, kus 83:74 võidu teenis koduväljakul mänginud Baskonia. Teisel veerandajal koos sireeniga kolmepunktiviske tabanud (VAATA SIIT) Maik-Kalev Kotsar sai tolles kohtumises 13,5 minutiga kirja 10 punkti, ühe lauapalli ja ühe resultatiivset söötu. Raieste teenis mänguaega 11,5 minutit ning sai kirja kaks punkti ja ühe lauapall. Baskonia parimana viskas Chima Moneke 18 silma. Valencia resultatiivseimad olid Damien Inglis 19 ja Kassius Robertson 13 punktiga.