Suured muutused Moskvas: CSKA loovutas Hinesi Milanole, lisandub Milutinov

Pärast Euroliiga tänavuse hooaja enneaegset lõpetamist on Moskva CSKA kiirelt hakanud komplekteerima meeskonda juba uueks hooajaks. Sellele minnakse vastu ilma Kyle Hinesita, kuid lisandub Nikola Milutinov.

Alates 2013. aastast Moskvas mänginud Hinesil oli lepingust veel üks aasta minna, kuid ameeriklane tunnistas, et vajab uut väljakutset ning klubi nõustus lepingu katkestama. Tema uueks koduklubiks saab Milano Armani.

“Austame ja mõistame otsust mängijalt, kes on tohutult CSKA-le andnud, kes saavutas suuri võite ja kellest sai meie kõigi sõber,” kommenteeris Vene meedias meeskonna kapteni lahkumist CSKA president Andrei Vatutin.

Hines võitis CSKA-ga Euroliiga kaks korda ning VTB liiga kuus korda. Moskvat jääb ta enda sõnade kohaselt alatiseks oma koduks pidama.

Kokku neli korda Euroliiga võitnud mängumees, kes kahel aastal ka liiga parimaks kaitsemängijaks tunnistatud,  jätkab karjääri moepealinnas kaheaastase lepinguga.

Milutinov saabub Olympiacosest kolmeaastase lepingu peale. 2.13 pikk serblane oli lõppenud hooajal Euroliiga parim lauapallide hankija (keskmiselt 8,2 mängus) ning 25-aastasena on tal selja taga juba kuus täispikka Euroliiga hooaega. Uut keskkonda vajas ka tema.

“Seni on mu karjääri jooksul kõik otsused rasked olnud, aga mitte see,” tunnistas Milutinov, kes alustas oma karjääri Belgradi Partizani juures. “Suurte traditsioonidega klubi, president, kes elab meeskonna nimel, edukas treener, suurepärane organisatsioon, võimas ja ilus Moskva. Suur au on olla Moskva CSKA mängija ja olen teadlik vastutusest ja eesmärkidest, mis selle kuulsa nimega kaasnevad.”

Samal ajal on CSKA teatanud uuest lepingust oma parima korviküti Mike Jamesiga, kes pandi samuti kolmeks aastaks lukku. Lisaks Hinesile lahkuvad meeskonnast Ron Baker, Kosta Koufos ja Mihhail Kulagin.

Kommentaarid puuduvad