Nick Calathes siirdub uueks hooajaks Barcelonasse

Ateena Panathinaikose poolt aasta enne lepingu lõppu vabaks lastud Nick Calathes on siirdumas Barcelona ridadesse. Kreeka koondise liider sõlmib klubiga kolmeaastase lepingu.

Calathes lahkub Panathinaikosest kuuekordse Kreeka meistri ja neljakordse karikavõitjana. 31-aastasel tagamängijal on selja taga oivaline Euroliiga hooaeg, mil ta kogus keskmiselt 13,3 punkti, 9,1 resultatiivset söötu ja 4,9 lauapalli mängus. Viimased kaks näitajat on tema karjääri parimad.

Kahel aastal hooaja sümboolsesse esiviisikusse valitud mängumees võitis Kreeka hiiuga Euroliiga 2011. aastal ning tal on Euroopast auhinnakapis ka 2013. aasta EuroCupi võidumedal Lokomotiv Kubaniga.

Panathinaikos on ilma jäämas ka mitmest teisest olulisest mängijast. Koroona ajal on Jimmer Fredette’il palutud võtta vastu 50% palgakärbe ja ameeriklane kaalub klubivahetust. Eeldatakse ka teiste leegionäride lahkumist.

Klubi omanik Dimitris Giannakopoulos pidas teisipäeval tulise pressikonverentsi, kus kritiseeris tugevalt Euroliigat ja teatas soovist Panathinaikos 25 miljoni euro eest maha müüa. Uuel omanikul soovitas ta liituda FIBA Meistrite liigaga.

Kommentaarid puuduvad