Reklaam sulgub sekundi pärast

Korvpalli Euroliigas algavad play-off seeriad

Maik-Kalev Kotsar (vasakul) ja Walter Tavares
Maik-Kalev Kotsar (vasakul) ja Walter Tavares — FOTO: Scanpix

Korvpalli Euroliigas on põhiturniiri ja play-in turniiri mängud peetud ja juba homme tehakse kahes play-off paaris algust veerandfinaalseeriaga.

Kolme võiduni peetavad veerandfinaalseeriad algavad homme ehk 23. aprillil, kui oma avakohtumise peavad põhiturniiri võitja Real Madrid ja eestlaste üks lemmikklubisid Baskonia. Teises homses kohtumises tulevad väljakule põhiturniiri teine meeskond Ateena Panathinaikos ning sarnaselt Baskoniale play-in turniirilt play-offi pääsenud Tel Avivi Maccabi.

Kolmapäeval, 24. aprillil alustavad oma seeriat AS Monaco (3.) ja Istanbuli Fenerbahce (6.) ning FC Barcelona (4.) ja Pieruse Olympiakos (5.).

Seeria kaks esimest kohtumist peetakse parema asetusega ehk Reali, Panathinaikose, Monaco ja Barcelona koduväljakutel ning seejärel vajadusel kas üks või kaks kohtumist juba Baskonia, Maccabi (Serbias), Fenerbahce ja Olympiakose koduväljakutel. Kui seeria seis peaks olema peale nelja kohtumist 2:2, siis otsustav viies kohtumine peetakse taas parema asetusega meeskonna koduväljakul.

Kõik Final Fouri pääsejad selguvad hiljemalt 8. maiks. Nelja parema hulka pääsenud meeskonna omavaheline finaalturniir peetakse 24.-26. maini Berliinis.

Kuidas põhiturniiril omavahelised mängud läksid?

Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi kaotas kohe avavoorus Real Madridile koduväljakul napilt 77:79. Teises omavahelises mängus suutis omakorda eestlaste koduklubi võtta võõrsil väga olulise 95:91 võidu. Seega põhiturniiril jäi seis 1:1.

Maccabi suutis võõrsil lisaajal võtta 86:81 ning koduväljakul kindla 90:75 võidu Panathinaikose üle. Seega pole põhiturniiri teisel meeskonnal midagi kerget ees ootamas. Põhiturniiri seis 2:0 Maccabi kasuks.

Fenerbahce ja Monaco paaris võttis esimeses kohtumises koduväljakul mänginud Türgi klubi kindla 86:74 võidu ning teises pani 76:69 paremuse maksma omakorda Monaco. Põhiturniiri seis 1:1.

Viimases paaris suutis põhiturniiril Barcelona alustuseks võtta Kreekas 77:68 võidu ning seejärel koduväljakul 86:78 võidu Pieruse Olympiakose üle. Põhiturniiri seis 2:0 Barcelona kasuks.

Final Fouris lähevad poolfinaalis vastamisi Reali ja Baskonia seeria ja Barcelona ja Olympiakose seeria võitjad ning Monaco ja Fenerbahce ning Panathinaikose ja Maccabi seeria võitjad omavahel. 

Cup tree provided by Sofascore