Korvpalli Euroliiga topeltvooru eelvaade

3sport

Teisipäeval kell 19.45 (TV3 Sport) võõrustab Kaunase Žalgiris Ateena Panathinaikost. Viimases voorus kaotasid leedulased 82:95 Real Madridile. Kaotusest hoolimata oli see Žalgirise viimase aja paremaid mänge, suurem vahe tuli sisse alles viimasel veerandil, mille hispaanlased võitsid 20:12. Eelmisel hooajal suutis Žalgiris Panathinaikose vastu mõlemad mängud võita ehk suudavad nad ka sel korral üllatada ja hooaja avavõidu noppida?  Kolmapäeval kell 18.45 (TV3 Sport) on Milano Armani külas Kaasani Unicsil. Seni on Unics Milano vastu võitnud kolm ja kaotanud vaid ühe. Unicsi saab kindlasti määravaks kaitse, sest ise visatakse ainult 70,6 punkti mängu kohta, Milano sama näitaja on koguni 78,0. Seega võib eeldada, et mänguvõiduks piisab näiteks 75 punktist. Milano võitis viimati 68:43 Istanbuli Fenerbachet, mängu saatus otsustati avaveerandiga, mille Armani võitis koguni 22: 3. Unics aga alistas viimati Panathinaikose. Kell 19.15 (TV3 Sport2) algab haarav lahing Istanbuli Anadolu Efesi ning Pireuse Olympiakose vahel.         Huvitaval kombel on omavahelised mängud 21:21 viigis. Kell 21..00 (TV3 Sport) algavas mängus võõrustab Tel Avivi Maccabi AS Monacot. Maccabi poolt jäi viimases mängus silma, et Scottie Wilbekin hoidis palli liiga palju enda käes, üritades sageli keerutada palliga mitme mängija vahel. Positiivse poolele tuleb kanda Maccabi meeskonna tahe joosta kiirrünnakusse. Tulemuseks oli mitu efektset pealtpanekut. Kell 21.45 ( TV3 Sport2) - vooru keskne mäng Barcelona vs Moskva CSKA. Venemaa klubi sai viimases voorus napi 74:73 võidu Maccabi üle. Sellega lõppes nende viiemänguline kaotusteseeria, Maccabil lõppes omakorda viiemänguline võiduseeria. Võidus mängisid tähtsat rolli pikalt vigastuspausilt naasnud Marius Grigonis ning viimasel viiel minutil mitu kolmest tabanud Iffe Lundberg. Barcelona purustas viimases voorus 90:63 Vitoria Baskonia, kusjuures vahepeal juhiti juba 40 punktiga. Esimene veerand võideti 32:16 ja sellega oli mäng tehtud. Mängus sai näha tõelist harulust - rahulikku Šarunas  Jasikeviciust. Selgelt oli näha, et Barcelona mehed mängisid pärast eelmise vooru kaotust Milanole eriliselt isukalt. Koduliigas võitis Barcelona viimati 87: 79 Valencia tiimi, suure panuse võidu heaks andis 22 punkti visanud Nicola Mirotic. Neljapäeval kell 21.15 (TV3 Sport2) pannakse pall mängu Bayerni ja Panathinaikose vahel. Ajalooliselt on Kreeka klubi võitudega 5:3 juhtimas, kuid eelmisel hooajal suutsid mõlemad tiimid kodumängu võita. Kell 21.30 (TV3 Sport2) võõrustab Madridi Real Belgradi Crvena võistkonda. Eelmisel hooajal suutis Serbia tiim Reali võõrsil 79:77 alistada, kuidas läheb nüüd? Belgradi klubi on suutnud võtta kaks võitu järjest - viimati alistati Asvel, aga enne seda purustati väga ilusa mängupildi toel Panathinaikos. Võtmeküsimuseks saab serblaste võimekus Reali vastu skoorida, sest endale lastud punktide osas ollakse Euroliiga parim tiim, st nii vähe ei lase keegi teine endale visata (70p). Reedel kell 17.45 ( TV3 Sport) võõrustab Unics Berliini Albat, kes eelmisel nädalal kaotas 63:90 Anadolu Efesile. Tasavägist mängu jätkus vaid avaveerandiks, poolaja kaotas Saksamaa klubi juba 35:51. Unics saavutas hinnalise 64:62 võõrsilvõidu Panathinaikose meeskonna üle. Kogu mäng oli väga tasavägine, Vene klubile tõi võidu Lorenzo Browni tabav kahene 19 sekundit enne lõppu. Kell 18.45 (TV3 Sport Open) jätkab Euroliiga liider Armani Venemaa turneed, sel korral vastaseks Peterburi Zenit. Eelmisel hooajal suutis Peterburi meeskond koduväljakul 79:70 võidu noppida. Kell 20.30 (TV3 Sport) võtab Žalgiris kodus vastu Istanbuli Fenerbache. Kell 20.45 (TV3 Sport2) võõrustab Villeurbanne Asvel FC Barcelonat. Muuseas eelmisel hooajal suutis Asvel üllatuslikult mõlemad omavahelised mängud võita. Eelmisel nädalal kaotasid prantslased 67:73 Crvena Zvezda meeskonnale, Kaotuse  põhjuseks oli allajäämine kolmeste tabavusprotsendis 21,1 vs 36,4%.