Reklaam sulgub sekundi pärast

Korvpalli Euroliiga play off’ide eelvaade

Kätte on jõudnud Euroopa klubikorvpalli hooaaja gurmee ehk Euroliiga play off'id. Mängitakse parem viiest süsteemis ehk kolme võiduni.

Teisipäeval kell 19.45 (TV3 Sport Open) kõlab avavile Milano Armani ning Istanbuli Anadolu Efesi vahel. Põhiturniiri mängud lõppesid Ettore Messina hoolealuste võiduga - 75:71 ja 83:77. Lisaks on Armani on võitnud Efesi vastu neli viimast lahingut.

Tähtsaks match-up'iks tõotab kujuneda Hines vs Dunston. Hines on teada-tuntud nö alamõõduline keskmängija, kes on kahel korral pärjatud Euroliiga parima kaitsemängija tiitliga ning tegemist on liigas enim ründelaudu võtnud mängijaga.  Dunstonil on eelmisest hooajast ette näidata Euroliiga tiitel. Sarnasekt Hinesile on Dunston valitud kaks korda parimaks kaitsemängijaks. Efesil on probleeme tagamängijate vigastusega. Shane Larkin ning Elijah Bryant peavad särama, sest Micic ja Beaubois jäävad platsi kõrvale. 

Kell 21.45 (TV3 Sport2) võõrustab FC Barcelona Müncheni Bayernit. Põhiturniiril jäi Barcelona peale mängudega 2:0 (80:72 ja 71:66).  Nagu skoorid näitavad oli tegu tasavägiste mängudega. Mängu tulemuse osas võib määravaks kujuneda duell Cakathes vs Weiler-Babb. Calathes on väga mitmekülgne mängujuht, jagades 6,1 resultatiivset söötu mängus, mis on liiga parim näitaja. Weiler-Babb on taastunud vigastusest, tema kohaolu on Bayerni jaoks väga oluline, sest mees suudab mängida 1-2 positsioonil ning võitleb kõvasti ka kaitses. Lisaks iseloomustavad teda reeglina head viskevalikud. 

Kolmapäeval kell 20.45 (TV3 Sport2) võtab Pireuse Olympiacos kodus vastu AS Monaco. Põhiturniiri mängud jäid 1:1, kusjuures mõlemad tiimid võitsid oma kodumängu. Statistikast jääb silma Kreeka klubi selgelt parem kaitsemäng. Endale visata lastud punktid 80,1 vs 87,0. Kaalukeeleks saab ilmselt mängujuhtide duell Kostas Sloukas vs Paris Lee. Sloukas alustab pingilt, kuid on kogunud sellele  vaatamata 11,4p+5,1 lauapalli, Kahes mängus Monaco vastu kogus Sloukas keskmiselt 10 söötu. Lee alustab samuti pingilt ja debüüthooajal on näitajad 7,0+2,4 söötu. 

Kell 21.45 (TV3 Sport Open) pannakse pall mängu Madridi Reali ning Tel Avivi Maccabi vahel.  Põhiturniiril saatis edu kodumeeskondi (72:70 ning 75:74). Tõele au andes tuleb märkida, et Real kasutas põhiturniiri viimastes voorudes rohkem pallureid, kes tavaliselt mängida ei saa. Hetkevorm on meeskondadel täpselt vastassuunaline - Realil 4 kaotust ning Maccabil 4 võitu.  Tähtsaim match-up võib-olla number ,,nelja" mängijate duell Yabusele vs Williams. Yabusele on sel hooajal Reali jaoks üks tähtsamaid mängijaid. Ta saab enim mänguaega, 27 minutit, viskab enim punkte - 11,6, kolmeste tabavus on 40%. Williams on tugev ning jõuline atleet, kes on kogunud 9,8p+3,3 lauapalli. Reali vastu on mees ka oma ära teinud 9,5p+3,5 lauapalli. See on tema karjääri esimene Euroliiga play off.