Korvpalli Euroliiga 33. vooru eelvaade

barce

Neljapäeval kell 20.45 (TV3 Sport 3) Panathinaikos võõrustab Madridi Reali. Hispaania klubi kaotas viimati 74:75 Maccabile. Skoor näitab, et taas oldi raskustes rünnakul. Üle-eelmises voorus visati Armani vastu 93punkti. Esimene kohtumine lõppes Hispaania klubi suure 88:65 võiduga. Panathinaikos on sel hooajal mänginud keskpäraselt. Selleks, et antud kohtumises natukenegi vastupanu osutada, peavad kreeklased suutma tabada kolmeseid. Hetkel nad ei taba, 33,4% on kolmepunktivisetel halvemuselt kolmas näitaja liigas. Kreeklased vajavad suurt tuge Nemanja Nedovicilt ning Daryl Maconilt. Real hakkab tõenäoliselt mängima mitmekülgsemalt-rõhuga suruda mäng rohkem korvi alla. Seal on nende suurim tugevus Tavarez ning Poirier.

Kell 21.30 (TV3 Sport) sõidab AS Monaco külla Milano Armanile. Esimene mõõduvõtt lõppes kodumeeskonna 71:65 võiduga. Kohtuvad Euroliiga parim katse ning rünnak. AS Monaco motivatsioon peaks olema eriti kõrge, sest nad võitlevad play-offi pääsu nimel. Kindlasti oodatakse suurt panust meeskonna liidritelt, Mikes Jamesilt, Donta Hallilt ning Donatas Motiejunaselt. Milano tahab kindlasti fännidele kodus võidurõõmu pakkuda ning lisaks ei lase võimukas treener Messina kindlasti meestel jalga sirgeks lasta.

 

Reedel kell 20.15 (TV3 Sport 3) Anadolu Efes ristab piigid Berliini Albaga. Esimene mäng lõppes Efesi 90:63 võiduga. Selles paaris on ilmselt Alba motivatsioon kõrgem, sest hetkel on nad esimesena play-offi joone all. Kodumeeskonna tagamängijad Shane Larkin ning Krunoslav Simon peavad esile tõusma ning tegelema teravuste loomisega. Alba edu alus on jätkata viimati näidatud mängupildiga. See hõlmab riske, igal võimalusel kiirrünnakutesse jooksmist ning tugevat kaitsemängu.

 

Kell 20.45 (TV3 Sport Open) Euroopa korvpalli klassikaline vastasseis Olympiakos vs Barcelona. Esimene jõukatsumine lõppes Hispaania suurklubi napi 79:78 võiduga. Barcelona on taganud põhiturniiri võidu ning kreeklased suure tõenäosusega koduväljaku eelise. Huvitavad faktid, (1.) Vezenkov on tabanud vähemalt 1 kolmese 25-s mängus järjest. (2.) Olympiakos võitis oma esimese Euroliiga tiitli 1997.a, mil alistati just Barcelona 73:58.

Kell 21:15 (TV3 Sport) Vitoria Baskonia võõrustab Kaunase Žalgirist. Kodumeeskonnad peab eduks valitsema korvialust ning lauavõitlust. Hispaania meeskond on paremuselt teine lauavõitleja liigas, 35,1 lauda mängus. Zalgirise edupandiks on agressiivsus. Nad on liigas halvemuselt teised kahepunktiviskajad (50,9%), seega vajavad leedulased hädasti ründelaudu. Võidetud kohtumistes on Žalgiris sel hooajal teeninud 18 vabaviset keskmiselt mängus, kaotatud kohtumistes on see näitaja olnud vaid 12.