Korvpalli Euroliiga 32. vooru eelvaade

Shane

Neljapäeval kell 19.15 (TV3 Sport) võõrustab Istanbuli Anadolu Efes Milano Armanit. Kodumeeskond võitis viimati põnevusetenduses 93:90 Madridi Reali, aga Armani kaotas samal aja pisut üllatuslikult 58:75 Tel Avivi Maccabile.

Tegu on tabelinaabritega, sest hetkel on Armani 4. kohal ning Efes viies. Esimesed neli meeskonda saavad play off’ideks koduväljaku eelise. Esimene omavaheline kohtumine lõppes 75:71 itaallaste võiduga. 

Selles kohtumises võib kujuneda otsustavaks duell Beaubois vs Hall. Beaubois on viimasest 10-st kohtumisest tervelt 6-s tabanud mitu kolmest, lisaks mängib ta hästi kaitses. Halll on ette näidata sama head näitajad, nende meeskondade esimeses kohtumises tabas ta 5/3 kolmeseid ning viskas 13 punkti. Milano on sel hooajal võitnud 9 kohtumist juhul kui Hall on visanud vähemalt 10 punkti. 

Reedel kell 19.45 (TV3 Sport) kohtuvad AS Monaco ning Vitoria Baskonia. Esimene kohtumise võitis 78:66 Baskonia. Mõlemad tiimid tulevad mängule võidu pealt. Tegu on väga palju määrava kohtumisega play off’e silmas pidades. Hetkel on Monaco 8. kohal ning Baskonia kümnes, väikeriigi klubil on sealjuures vaid üks võit Baskoniast rohkem. Lisaks ihub viimasele play off kohale hammast ka Belgradi Crvena Zvezda. 

Kell 20.45 (TV3 Sport 2) võtab Villeurbanne’i ASVEL kodus vastu Pireuse Olympiacose.  ASVEL võitis viimati 72:68 Kaunase Žalgirist, Olympiacos kaotas samal ajal koguni 72:92 AS Monacole. Kreeka klubi tolle kaotuse peamine põhjus oli kehv kolmeste tabavus – 27,6% vs 52,4%. Esimene mäng lõppes kreeklaste ülisuure 89:54 võiduga. 

Kell 22.00 (TV3 Sport) on Barcelonal külas Istanbuli Fenerbahce. Nendevaheline esimene mõõduvõtt lõppes 76:74 Barcelona võiduga. Hispaania suurklubi on hetkel selgelt paremas vormis, Fenerbahce seevastu ilmselt play off’i ei jõua, viimati kaotati Baskoniale 62:77. See näitab ilmekalt, et rünnak on katastroofiline, visats vaid 62 punkti ei ole reeglina Euroliigas võimalik mänge võita.