Korvpalli Euroliiga 18. vooru eelvaade

3sport

Kolmapäeval kell 19.45 (TV3 Sport) võõrustab AS Monaco Tel Avivi Maccabit. Iisraeli klubil on hetkel tõsine võidupõud – meeskond on kaotanud 7 mängu järjest. Nende tiimide esimeses omavahelises kohtumises tegi hiilgemängu Scottie Wilbekin, ta kogus 37 punkti ja andis kaheksa korvisöötu. Mike James seevastu oli hädas visketabavusega, tabades kolmeseid vaid 9-st 1.

Kindel on see, et nimetatud persoonid on ka selles kohtumises võtmerollis. Monaco meeskonnal oleks vaja võita vähemalt 12 punktiga, sest võõrsil kaotati 11 silmaga,

Neljapäeval kell 17.45 (TV3 Sport) pannakse pall mängu Kaasani Unicsi ning Istanbuli Anadolu Efesi vahel. Türgi klubi võitis viimases voorus 84:83 Belgradi Crvena Zvezdat, kusjuures vähem kui 2 minutit enne lõppu oli Serbia klubi veel 7 punktiga ees. Seejärel algas Vasilje Micici šõu – mees viskas kokku 21 punkti, ka. kõik otsustavad korvid.

Unicsi sugune meeskond ei tohiks endale lubada niisugust kollapsit nagu juhtus eelmise mängu viimasel veerandajal. Mehed ei saanud isegi palli otsaaudist väljasöötmisega hakkama – nii tippsatse ei võida. Efes näitas eelmises voorus, et meeskonnas on sisu ning võideldi lõpuni. Esimene omavaheline kohtumine lõppes Ergin Atamani hoolealuste 71:68 võiduga, seega oleks Unicsil vaja vähemalt neljapunktilist võitu.

Põnev fakt – Unicsi tagamängija Isaiah Canaan on viimasest 10-st mängust 9-s tabanud vähemalt kaks kolmepunktiviset. Tõenäoliselt otsustab mängu saatuse duell Lorenzo Brown vs Vasilije Micic. Brown on teinud suurepärase hooaja esimese poole. Tema näitajad on 13,5p+5,8 söötu, mis on liiga parim näitaja, lisaks veel 4,1 lauapalli. Micic on kogunud 16,3p+3,6 söötu.

Kell 20.45 (TV3 Sport) kohtuvad Ateena Panathinaikos ning Kaunase Žalgiris. Kreeka tiimil on tabelis 4 ning Leedu omal 3 võitu. Mängu võtmefiguurid on ilmselt Papagiannis ning Josh Nebo. Papagiannis on Euroliiga parim lauavõitleja (8,2 lauda mängus), lisaks paneb kreeklane mängus 1,5 blokki. Josh Nebo eeliseks peaks olema kiirus, samas kreeklane on Nebost 14 cm pikem. Nebol on siiani olnud probleeme vastupidavusega, mees alustab mänge väga energiliselt, kuid mängu edenedes justkui väsib ära. Võimalik, et see tuleneb tema mängustiilist, mees pakub alati efektseid sooritusi ning kaitses kui rünnakul.

Kell 21.15 (TV3 Sport2) algab Hispaania klubide vastasseis, kui kohtuvad Vitoria Baskonia ning FC Barcelona.  Barcelona alistas viimati lisaaja järel 111:109 Kaasani Unicsi. Seejuures tuli Hispaania hiid viimasel veerandil välja 20-punktiliselt kaotusseisust (57:77). Tähelepanuväärne on fakt, et Barcelona realiseeris selles mängus  vabaviskeid 44-st 42! Omavaheliste kohtumiste seis on viigis 11:11 ja huvitav on asjaolu, et perioodil 2015-2018 võitis kõik mängud Baskonia meeskond. Samas 2018/2019 hooajal ning mullu võitis kõik Euroliiga raames peetud kohtumised  Barcelona.

 

 

Kommentaarid puuduvad