Kas Barcelona jõuab Euroliiga triumfini peale 12-aastast pausi?

Barcelona fännid on oodanud kaua, et nende armastatud meeskond võidaks uuesti Euroliiga, sest pole suudetud teha 2010. aastast saadik. Sel aastal on lootus, et tähistamine jõuab lõpuks ka nende tagaaeda.

Euroliiga Final Four algab Belgradis täna. Barcelona läheb poolfinaalis vastamisi Real Madridiga. Teine poolfinaal toimub Pireusi Olympiacose ja eelmise aasta meistri Istanbuli Anadolu Efesi vahel. Kolmanda koha mäng ja finaal leiab aset laupäeval. 

Barcelona on võitnud Euroliiga vaid kahel korral, kuigi see on nende jaoks 16. kord Final Fouril mängida. Kataloonia meeskond on finaalis kaotanud kuuel korral ning sama juhtus ka viimasel aastal, kui Efes alistas Barca 86:81. Šarunas Jasikeviciusest võib saada neljas inimene, kes on võitnud Euroliiga nii mängija kui ka treenerina.

Real on Euroliiga võitnud kümnel korral, mis on samuti ka turniiri rekord, kuid on finaalis kaotanud kaheksal korral.

Hispaania titaanid on omavahel 30 korral kohtunud tänapäeva (alates 2000) Euroliigas. Barcelona meeskond on tähistanud 16 võitu ning on nüüd oma põhilise rivaali Euroliigas alistanud neli korda järjest. 

Nikola Mirotic on olnud Barcelona parim skoorija ja selle hooaja MVP. Ta viskab keskmiselt 16.6 punkti ning efektiivsuse number 19.4. Gerschon Yabusele on Reali parim skoorija, visates keskmiselt 11.9 punkti ning Walter Tavaresel on parim efektiivuse number 18.5. 

Statistikas on mõlemad meeskonnad üsnagi võrdsed. Peamisi erinevusi näeb lauapallide saamises ning kolmepunktiliste ja vabavisete skoorimises. Reali mängijad nopivad keskmiselt 38.3 lauapalli, mil Barcelona saab ainult 24.4. Barcelona meeskond skoorib kolmepunktiüritustest 40.1% ja vabavisetest 81.9% ning Real vastavalt 35.8% ja 76.7%.

Olympiacos on võitnud Euroliiga kolmel ja Anadolu Efes ühel korral. Alates 2000. aastast on mõlemad meeskonnad saavutanud 22 võitu ning sama lugu on ka selle hooaja tulemustega, sest nii Olympiacos kui ka Efes on võitnud ühe omavahelise mängu.

Euroliiga Final Four mänge saab otseülekandena vaadata kanalil TV3 Sport ja uue generatsiooni teleteenuses Go3.

AJAKAVA:

Neljapäev, 19. mai: 

18.45 Olympiacos – Anadolu Efes

21.45 Barcelona – Real 

Laupäev, 21. mai: 

16.45 Kolmanda koha mäng

19.45 Finaal