Reklaam sulgub sekundi pärast

Euroliiga veerandfinaalide neljapäevaste mängude eelvaade

Euroliiga play off'i avaringis peavad täna omavahelise teise kohtumise Barcelona - Müncheni Bayern ja Milano Olimpia - Istanbuli Anadolu Efes.

Kell 20:45 (TV3 Sport 2) Barcelona võõrustab taas Bayernit, avamängu võitis Hispaania suurklubi 77:67. Mängupilt oli palju ilusam kui Milano ja Efesi mängus. Bayern alustas paremini, juhtides avaveerandil korraks 22:13, mängu edenedes Barcelona kaitsesurve üha tugevnes.  Lõplikult tehti sotid selgeks viimasel veerandajal.

Barcelona poolt oli võtmetegijateks kindlasti Davis ning Jokubaitis.  Davies viskas 19p  Noor leedulane Jokubaitis skooris küll vaid 7 punkti, kuid andis lisaks viis korvisöötu.  Tema korvid sündisid murdehetkedel, kui Bayern oli just järele jõudmas. Barcelona tõrvatilk meepotis oli Nick Calathese väga nõrk kaitsemäng. Kaotajate parimana tõi Vladimir Lucic 20 punkti, tabades sealhulgas mitu rasket viset. Kokkuvõttes võib öelda, et Bayernit vedasid alt kahepunktiviskeid - neid tabati vaid 18/9 ehk 50% Samas Barcelona tabas 31/21 ehk 67,7%  See on element, mida Bayern peaks kordusmängus parandama. Samuti võiks eeldada, et Weiler-Babb võtab mängu rohkem enda peale, eriti arvestades asjaolu, et Darrun Hillard on vigastatud.  Esimeses kohtumine tõi Babb hea visketabavuse juures 7 punkti, seega võiks tema peale teha rohkem liikumisi. 

Kell 21:15 (TV3 Sport Open) võtab Milano taas koduplatsil vastu Anadolu Efesi. Armani kaotas avamängu 48:64, punktisumma on Itaalia klubi väikseim sel hooajal. Milano treener ning ka mängijaid põlesid läbi. Efes mängis väga head kaitset - samas olid küsitavad Milano peatreeneri Ettore Messina vahetused. Tekkis olukord, kus väljakul oli korraga liiga palju vahetusmehi (Ricci ning Alviti teisel  veerandajal) ja Efes sai sellele tõttu  initsiatiivi  endale. Võitjate parimana tõid Micic ning Larkin 16 punkti.

Siiski peaks eriti just Larkin tabama paremini kaheseid. Esimeses kohtumises tabas ta neid vaid 9/3. Visketabavuses olid Efesi kasuks üüratult suur erinevus: Kahesed 42,9 vs 28,6 ning kolmeseid 39,1 vs 33,1. Milano liidrid Malcolm Delaney  ja Sergio Rodriguez peavad tugevasti juurde panema - avamängus tõid nad kokku vaid 3 punkti ning lisaks ei suudetud mängu lahti arutada. Milano eesliini mängijad Ricci ning Bentil peavad suutma kohaneda suurema rolliga, sest Melli ning Datome on vigastustega väljas. Samas võib number ,,nelja“ kohal alustada ka Shavon Shields. Efesi eduvõtmeks on jätkuvalt nende tagaliin eesotsas Larkini ja Miciciga.