Euroliiga andis oma avalduse antud juhtumist, lisaks Zeljko Obradovici ja Rudy Fernandeze mängujärgsed avaldused

Zeljko Obradovic paremal ja Rudy Fernandez vasakul
Zeljko Obradovic paremal ja Rudy Fernandez vasakul — FOTO: Scanpix

Eile Real Madridi ja Belgradi Partizani vahelises kohtumises tekkis mängu lõpus täielik kaos. Mängu lõpuni oli jäänud vähem kui 2 minutit kui mängijad omavahel kaklema läksid ja tekkis massikaklus. Fernandez ja Obradovic andsid oma avalduse juhtunust. Vaata intsidenti siit

Zeljko Obradovici mängujärgne avaldus:

“See on nüüd kohtunikke ja Euroliiga kätes. Ma usun, et see mis juhtus ei ole hea korvpalli mainele, ei ole hea Madridi Reali ega ka Partizani mainele. Selline asi ei oleks tohtinud elusees juhtuda minu arvates. Teiseks, me räägime emotsioonidest, eks? Mängijatel on emotsioonid ja nüüd see on juba juhtunud, aga teisest küljest pärast mängu nad leppisid omavahel ära ja polnud probleemi. See juhtus mängu ajal, aga see on nüüd lõppenud ja nemad arutasid seda seal omavahel. Nüüd üritan ma kõiki Belgradi inimesi rahustada. Miks? –  Sest mul on ka siin sõpru. Real Madrid on suurepärane klubi. Ma tahan, et inimesed räägiksid korvpallist mitte sellest mis siin juhtus. See on juba juhtunud ja kogu moos. Meid on siin alati hästi vastuvõetud Madridis. Nagu ma juba ütlesin, mul on sõpru siin ja mul on austus kõigi vastu ja kui me lähme homme Belgradi, ma räägin sellest kõigile. Ma üritan kõiki maha rahustada, et me võtaks Real Madridi kodus vastu nagu nemad võtsid meid oma külalislahkusega, et nad hakkaks meie meeskonda toetama, aga mitte midagi paha ei teeks Real Madridile. Kõik peavad tundma end hästi. Tänasest Ma sellega alustan ja kordan seda kõigile iga päev. Me peame rääkima korvpallist ja kui me räägimegi ainult korvpallist, siis sellest ei ole mitte kui midagi paremat.”

Rudy Fernandeze mängujärgne avaldus:

“Ma pean Zeljkot(Obradovici) tänama, Ta ütles kõik. Ma arvan, et see on raske, väga raske olukord meile ja ka kõigile teistele. Mina kogesin juhtunut mängijana. Raske oli elada sellise teadmisega, et sul on kodueelis ja selline meeskond nagu Partizan mängib sinust palju paremini, siis juhtus see ja me saame rääkida vaid sellest mida Punter ja Llul omavahel ütlesid, aga põhjus miks me kõik oleme siin on korvpall. Nende tiim ja nagu ka meie tiim peab pakkuma inimestele korvpalli etendust ja me ei saa korrata seda mis juhtus siin viimastel minutitel. Ma pean tänama Zeljkot, sest nagu Ta nii hästi ütles, peame me rahustama kõiki maha, mõlema fännibaasi poole pealt. Mida me nüüd tegema peame on see, et mõelda sellele raskele play-off seeriale kuigi see on raske ja ülesmäge lahing, siis veenduge, et Real Madrid võitleb lõpuni. Niiet nüüd peame me mõtlema järgmisele mängule ja ainult sellele kuidas nautida korvpalli ja mitte millelegi muule.”

Euroliiga ametlik avaldus:

Play-off seeria teises kohtumises Real Madridi ja Belgrani Partizani vahel peatati kui mängu lõpuni oli jäänud 1 minut ja 40 sekundit kuna väljakul tekkis tüli ja ja suurem osa mõlemast pingist tühjenes.

Kui vaidluses osalenud mängijatele ja pingialalt lahkumise eest disklaff anti, ei olnud kummalgi meeskonnal mängu lõpetamiseks vajalikku minimaalset kahte mängijat, mistõttu mäng loetakse ametlikult lõppenuks sellel hetkel, mis tähendab nüüd seda et kohtumine lõppes tulemusega 95:80 ja Partizan juhib seeriat 2:0.

Euroliiga Basketball on edastanud teatud faktid Euroliiga Basketballi sõltumatule distsiplinaarkohtunikule, kes teeb väljakul toimunud intsidentide kohta vastavalt kehtestatud korrale järgmise 24 tunni jooksul otsuse.

Euroliiga Basketball mõistab mängu lõpus aset leidnud sündmused teravalt hukka. Sellised situatsioonid ei esinda austusväärtusi, mida liiga ja selle klubid propageerivad ja mida korvpallisport endas sisaldab.