Crvena Zvezda leidis vallandatud Dusko Ivanovicile asendaja

Dusko Ivanovic
Dusko Ivanovic — FOTO: Scanpix

Eile vallandasid kaks korvpalli Euroliigas mängivat klubi peatreeneri. Kui esimesena andis sellest teada Villeurbanne’i Asvel, siis hiljem Crvena Zvezda.

Prantsusmaa klubi Villeurbanne’i Asvel teatas, et lõpetas koostöö T.J. Parkeriga.

Asvel on Prantsusmaa kõrgliigat alustanud nelja võidu ja kolme kaotusega, kuid Euroliiga hooaja algus on olnud kohutav, kaotatud on kõik neli siiani peetud kohtumist. 

“Pärast ootustest kehvemat hooaja algust otsustas klubi juhtkond oma peatreenerist T.J. Parkerist loobuda. Sellest pühapäevast juhib meeskonda ajutiselt senised abitreenerid Jean-Christophe Prat ja Pierric Poupet.

Hiljem teatas eile õhtul Serbia klubi Crvena Zvezda, et on lõpetanud koostöö 66-aastase Dusko Ivanoviciga.

Ivanovic tuli Serbia meeskonda juhendama 2022. aasta lõpus ning tal oli leping kuni hooaja 2023-2024 lõpuni.

Ivanovici ametiajal alistas Zvezda eelmise hooaja lõpus ABA liiga finaalis vihatuima vastase, ehk Belgradi Partizani, võitis KLS-i tiitli, aga ka Radivoj Koraci karika. Klubi astus uuele hooajale vastu suurte ambitsioonidega, kui hooaja algus pole loodetult läinud.

Zvezda alistas Euroliiga avamängus küll Villeurbanne ASVEL-i, kuid peale seda saadi kolm kaotust järjest. Alla jäädi võõrsil Kaunase Žalgirisele ning kodus AS Monacole ja Virtus Bolognas.

66-aastane Ivanovic vallandati vähem kui nädal enne tulist derbi kohtumist Belgradi Partizaniga.

“Klubi tänab Duško Ivanovićit kõige eest, mida oleme eelmisel perioodil koos saavutanud, tohutu töö ja vaeva eest ning soovib talle palju edu. Tervist ja edu eelseisval perioodil ja uues ametialases väljakutses,” kirjutab Crvena Zvezda avalduses.

Täna teatas Serbia klubi, et uus juhendaja on leitud. Crvena Zvezda meeskonna uueks peatreeneriks sai 56-aastane kreeklane Giannis Sfairopoulos, kellega tehti kaheaastane leping.

Kreeklasest treener on juhendanud varem Pireuse Olympiakost (2014-2018) ja Tel Avivi Maccabit (2018-2022).

Sfairopoulos, kes viimati juhendas Maccabi meeskonda, võitis aastatel 2018 kuni 2022 kolm Iisraeli liiga meistritiitlit (2019, 2020, 2021) ning 2020. ja 2021. aastal liigakarika.