Belgradi Final Fouri korralduskomitee president vastas Paulius Motiejunasele

Foto: https://basketnews.com 

 

Belgradi Final Four`i korralduskomitee president ja Euroliiga treenerite nõukogu tegevdirektor Goran Sasic pöördus avaIiku kirjaga Kaunase Žalgirise direktori Paulius Motiejunase poole.

Paulius Motiejunas seadis kahtluse alla Euroliiga Final Fouri korralduse Serbia pealinnas. “Belgrad on ürituse korraldamiseks vale koht, sinna minekuks on vale aeg.” Motiejunas pidas seIIega siImas Serbia seisukohta Venemaa ja Ukraina vaheIises sõjas.

Goran Sasic: “Vaadates sõja laiemat pilti, mida meie oleme näinud ja ma loodan, et te ei näe kunagi, tahaksin teile anda mõned vastused.

“Olen alati olnud poliitika ja spordi segamise vastu, sest poliitika lahutab ja sport liidab.”

“Ma ei mäleta, et oleksite näidanud üles solidaarsust, kui NATO 1999. aastal minu riiki pommitas, ega ka siis, kui NATO tungis Liibüasse, Iraaki, Afganistani ja veel mitmekümnesse riiki.”

“Pidasime hiljuti Belgradis sisekergejõustiku MM-i ja meie fännid eIasid kaasa kõikidele sportlastele, sõltumata nende rahvusest.”

“Mäletan, kui väga teie fännid nautisid 2018. aasta Turkish Airlinesi Euroliiga Final Four’i Belgradis. Kui te ei mäleta, võin teile saata palju videomaterjale, mis tõestavad, et mul on õigus.”

“Võin teile öelda, et meie ei taha siin planeedil sõda näha. Armastus, rahu ja õnn on see mille nimel me elame. Armastusega Belgradist!”

Euroliiga Final Four on kavas 19.-21. mai. Mängud toimuvad Stark Arenal.

PikemaIt saab lugeda Goran Sasic`i vastust MotiejunaseIe SIIT: