Reklaam sulgub sekundi pärast

Andrea Trinchieri on lähedal, et võtta üle Žalgirise peatreeneri koht Kazys Maksvytiselt

Andrea Trinchieri
Andrea Trinchieri — FOTO: Scanpix

Kaunase Žalgirise peatreener Kazys Maksvytis polnud pärast eilset kaotust Belgradi Partizani vastu pressikonverentsi veel alustanudki, kui Saksamaa ja Iisraeli ajakirjanikud teatasid Andrea Trincieri võimalusest teda välja vahetada.

Viimastel nädalatel Kaunases räägitu näib muutuvat reaalsuseks. BasketNewsi allikate sõnul oli suure tõenäosusega Partizani mäng Leedu treenerile viimane.

BasketNewsi allikate sõnul oli Žalgirise esimene valik Maksvytise asemel Sarunas Jasikevicius, kuid ta lükkas pakkumise tagasi.

Teine Žalgirise variant on Trinchieri, kes on Leedu klubi olukorda juba mõnda aega tähelepanelikult jälginud ja on valmis kohe, kui roheline tuli antakse Kaunasesse kolima.

"Suure tõenäosusega antakse Trinchierile Leetu minemise luba õige pea."

"Usaldus Maksvytise vastu langes pärast kaotust Berliinis. Ei aidanud ka raske võit Leedu korvpalliliigas Nevezis vastu."

Trincieri juhendas viimati Müncheni Bayernit, kus ta lahkus pärast hooaega 2022-23 ja on sellest ajast peale meeskonnata olnud.

Maksvytis võttis Žalgirise üle 2022. aasta aprillis. Ta võitis Žalgirisega 2023. aastal LKL-i ja KMT tiitlid ning jõudis Euroliigas veerandfinaali, kus kaotati seeria 0:3 Barcelonale.

Sel hooajal on Žalgirise Euroliigas võitnud viis ja kaotanud üheksa kohtumist, neist kolm viimast järjest. Leedu kõrgliigas on neil kirjas 11 võitu ja 2 kaotust.

Eile õhtul jäädi koduväljakul alla Belgradi Partizanile 85:93. Žalgirise resultatiivseimad olid Keenan Evans 33 ja lätlane Rolands Smits 18 punktiga. Partizani parimatena tõid Kevin Punter 22 ja P.J. Dozier 16 silma. Kogu statistika nähtav siit.

Kohtumise tipphetked: