Reklaam sulgub sekundi pärast

AMETLIK! Andrea Trinchieri on uus Kaunase Žalgirise peatreener

Andrea Trinchieri
Andrea Trinchieri — FOTO: Scanpix

Kaunase Žalgirise korvpalliklubi peatreener Kazys Maksvytis lahkub vastastikusel kokkuleppel Leedu suurklubist ning uueks juhendajaks saab Andrea Trincieri, kelle leping kehtib hooaja 2024-2025 lõpuni.

Pärast Kaunase Žalgirise kuuendat järjestikust kaotust Euroliigas (loe siit) on Leedu klubi teinud treenerite pingil muudatuse. 46-aastase Kazys Maksvytise ameti võtab üle 55-aastane itaallane Andrea Trincieri, vahendab Basketnews.com.

Leedu meeste korvpallikoondise juhendaja Maksvytis oli Žalgirise peatreener alates 2022. aasta aprillist.

"Otsus ei tulnud kergelt, kuid selleni jõudsid mõlemad pooled. Kuigi paar nädalat tagasi näitasime avalikkusele usaldust treeneri vastu, ei ole meeskonna mäng ja tulemused viimasel ajal rahuldanud ei treenereid, klubi juhtkonda ega fänne," kommenteeris Kaunase Žalgirise direktor Paulius Jankunas.

"Maksvytis liitus Žalgirisega keerulisel ajal ning eelmisel hooajal aitas meeskonnal jõuda tagasi sinna, kuhu tahame. Oleme talle siin tehtud töö eest tänulikud. Korvpall on alati läbimas erinevaid protsesse, seega on aeg muutusteks."

Uus Žalgirise peatreener (Trinchieri) on viimased kolm aastat juhendanud Müncheni Bayerni meeskonda. Ta on varem juhendanud ka Belgradi Partizani, Bambergi Brose Basketit, Kaasani Unicsit, mitmeid Itaalia klubisid ja Kreeka meeste korvpallikoondist.

Trinchieri on Euroliigas töötanud kaheksa hooaega ning 2021. ja 2022. aastal kvalifitseerus Müncheni Bayern Euroliigas ka play-offi ning oli korra lähedal ka Final Fouri jõudmisele.

2014. aastal valiti 55-aastane itaallane Euroopa karikasarja parimaks treeneriks ning ta on võitnud tiitleid igas riigis kus ta on töötanud.

Uus juhendaja saabub Kaunasesse lähiajal ning tänaõhtust Kuningas Mindaugase karikamängu Vilniuse Wolvesi vastu juhendab seega Tautvydas Sabonis, keda abistavad Gintaras Krapikas ja Evaldas Berzininkaitis.