Aare Halliko sai neljamängulise vilistamiskeelu

Aare Halliko paremal
Aare Halliko pildil kõige parempoolne — FOTO: Kuvatõmmis videost

Mozzart Spordi teatel on Eesti kohtunik Aare Halliko saanud neljamängulise vilistamiskeelu, kuna ei märganud, et Nikola Mirotic astus Barcelona ja Crvena Zvezda kohtumise otsustval hetkel küljejoonele.

Nikola Mirotic tabas 30. detsembri mängus Crvena Zvezda vastu hullumeelse kolmepunktiviske, mis ei oleks tohtinud lugeda, kuna Barcelona superstaar astus enne viset (pall käes) küljejoonele. See tabav kolmene viis kohtumise lisaajale, kus hiljem Barcelona võidu võttis.

Euroliiga tegi hiljem avalduse, kus tunnistas viga. “Palli saamise hetkel astus Nikola Mirotic küljejoonele ning palli valdamine oleks pidanud minema Crvena Zvezda mts Belgrade meeskonnale, kui mängukellale oli jäänud 3,3 sekundit.”

Üks kohalikest ajakirjanikest püüdis Mirotici pärast mängu kinni ja selgitas talle olukorda.

“Tõsiselt? Ma ei teadnud. See on minu jaoks uus info. Näete, millised on kohtunikud… Kuidas nad ei vilista? Ma olen šokeeritud, ausalt,” rääkis Mirotic. “Neid asju ei tohiks juhtuda, arvestades, et meil on väljakul nii palju kaameraid ja süsteeme sündmuste jälgimiseks. Ma ei kahtle selles, mida räägitakse, usun, et astusin joonele, aga ma ei teadnud seda siiani.”

 

Kohtumise tipphetked: