Reklaam sulgub sekundi pärast

Tüdrukute U19 sarjas jõudsid finaali suurfavoriit Audentese Spordiklubi/Siili SK ja Pärnu Spordikool

Raplas alanud neidude U19 vanuseklassi Eesti meistrivõistluste finaalturniiril tagas esimesena koha finaalis suurfavoriit Audentese Spordiklubi/Siili SK, kes alistas Audentese Spordiklubi naiskonna 89:44 (24:10, 22:10, 26:13, 17:11). Teises poolfinaalis sai Pärnu Spordikooli naiskond 74:68 (18:18, 22:11, 17:17, 17:22) jagu Rapla Korvpallikoolist.

Foto: Siim Semiskar

Esimese poolfinaali võitjate Audentese Spordiklubi/Siili SK poolt, kus paljud tüdrukud treenisid ja mängisid tänavusel hooajal ka kõrgliigatiimi TalTech/Nordaid eest, kerkis resultatiivseimaks 23 punkti, 7 lauapalli ja 5 vaheltlõiget kirja saanud Sille-Liis Mölder. Maarja Grünmann kogus 18 silma, Hanna Maria Sibul tõi 12 punkti ja Kätlin Kanguri arvele kanti 11 silma, 5 lauapalli, 4 söötu ja koguni 9 vaheltlõiget.

 

Audentese Spordiklubi naiskonna särgis kerkis parimaks 9 punkti toonud Mariell Friedemann, Eleriin Vaas lisas 8 silma ja 9 lauapalli ning Laura Anette Tael, Marjanne Tomingas ja Mirtel Trumsi kogusid kõik võrdselt 6 punkti.

 

"See oli oodatav tulemus," kinnitas võitjate juhendaja Maia Dorbek pärast mängu. "Isegi, kui vastastel oleks (eemale jäänud) kaks põhimängijat rivis olnud, siis oleks samamoodi vastanud. Ma küll usun vastas olnud Audentese tüdrukutesse ja nad on võimelised mängima hästi. Aga nagu öeldakse, et mida tugevam om vastane ja mida raskem on mängida, seda paremini ka ise mängid."

 

Dorbek lisas: "Põhiline fookus oli meil ikka kaitsemängu peal. Aga esimesel poolajal lasime liiga lihtsalt, teadsime oma üleolekut ja tüdrukud lasid just kaitses käest ära. Teisel poolajal pingutasime veidi rohkem. Just pingutuse vaev oli alguses puudu."

 

Hooaja suurfavoriidi juhendajana kinnitas Dorbek, et tal pole vahet, kelle vastu pühapäevases finaalis mängima peab, olgu selleks siis Rapla või Pärnu. Küsimuse peale, kas finaalis on oodata Audentese Spordiklubi/Siili PK samaväärset üleolekut, vastas Dorbek lühidalt ja kindlalt: "Jah!"

 

Audentese Spordiklubi peatreener Andra Viirpalu sõnas pärast matši, et tema jäi rahule. "Millega ma rahule ei jää, on pallikaotused (Viirpalu hoolealused tegid koguni 48 pallikaotust - toim.). Üldise mängupildi osas jäime rahule, kuna mängisime põhimõtteliselt meistriliiga naiskonna vastu. Samas endal oli meil kolm põhimängijat puudu. Usun, et selles seisus tegime väga korraliku partii."

 

Viirpalu sõnul pole ka temal vahet, kes homseks pronksikohtumiseks vastu tuleb. "Tuleb, kes tuleb. Kes on täna tubli ja finaalikoha endale saab, sellel on pühapäeval oluliselt lihtsam, kuna meie homme ei halasta kellelegi," andis ta teise poolfinaali kaotajale tormihoiatuse.

Teises poolfinaalis võitnud Pärnu resultatiivseimana tõi Elena Sutt 22 punkti, 8 lauapalli ja 3 kulpi. Jessica Ristimets panustas 18 punkti, 6 lauapalli ja 4 vaheltlõikega ning Katariina Rõngelepa kontole kogunes 11 silma, 7 lauapalli, 16 resultatiivset söötu, 8 vaheltlõiget ja 3 blokki (efektiivsustegur 38).

 

Rapla edukaimana tõi Emma-Mia Küttis 25 punkti ja tegi 6 vaheltlõiget, Anna Maria Tambergi kontole jäi 19 silma, koguni 22 lauapalli (neist 9 ründelauast), 5 resultatiivset söötu, 3 vaheltlõiget ja ka 11 pallikaotust.

 

"Väga raskelt tuli see finaalikoht, ma väga kartsin vastast," kommenteeris Pärnu naiskonna peatreener Katrin Kallit pärast matši. "Meil põhimängija Elena Sutt on kolm kuud väljas olnud ja täna ka teda puksiti siin nii, et vähe polnud. Hooaja algus oli väga hea, aga vigastused tabasid meid ja siin neljal mängijal jalad teibitud."

 

"Meile tõi edu maa-ala pressing, millege me nad ära murdsime. Just teine veerandaeg eristub siin, kus me saime murdemomendina vahe sisse. Vahetasime kaitset maa-ala ja mees-mehe vahel, see ka aitas. Vastane oli visa ning mäng oli väga raske ja seda magusam see võit on," rääkis Kallit koos abitreener Kalle Kolliniga.

 

"Rapla on omajagu saanud EYBL-i kogemust ja see on neile juurde andnud, meie oleme sellest sarjast väljas olnud. Meil on raske moment ka, et gümnaasiumi tüdrukuid on üsna palju ja see mõjutab trennis käimist. Gümnasistid pühenduvad rohkem õppimisele. Kartsingi, et vastased on füüsiliselt meist paremad," lisas Kallit, kelle sõnul minnakse homses finaalis endast maksimumi andma, aga erilist varianti Audentese Spordiklubi/Siili SK vastu neil pole.

 

Rapla naiskonna juhendaja Kaia Milling sõnas: "Eks see mäng meil teise veerandaega jäi. Lõpuks nende maa-ala pressing, mis loomulikult polnud meile mingi üllatus, pääses maksvusele. Püüdsime selleks valmistuda, aga lõpuks ei tulnud asjad nii hästi välja ja Pärnu sai mõned lihtsad korvid. Ja peaaegu kolm veerandaega me ei pannud ise viskeid väljast ära, mis oleks meie jaoks 100-protsendilise õnnestumise jaoks ülioluline. Polnud piisavalt ühtlane esitus meilt, nagu oli näiteks veerandfinaalis. Aga tegime teisel poolajal sellest ikkagi mängu ja võitlesime lõpuni. Oli variante küll. Kui kolme punktini jõudsime, oli veel aega küll ja veel. Mõned eksimused ja vastased lahendasid oma asjad ära."

 

Milling lootis, et pronksikohtumine Audentese Spordikooliga saab olema põnev mäng: "Loodame, et meil võimalust on ja tegelikult põhiturniir on olnud sõltuv sellest, mis koosseisus keegi mängib. (Audentese) Spordigümnaasiumi mängijad ei tohtinudki põhiturniiri mängida ning selle põhjal on raske midagi öelda. Varianti on mõlemal."

 

Neidude U19 vanuseklassi pronksikohtumine peetakse Raplas, Sadolini spordihoones pühapäeval algusega kell 11.30 ning finaalis visatakse pall mängu kell 16.00.