Trilleriks kujunenud poiste U16 finaalis võitis Audentese SK Reinar Halliku KK/Vinni-Pajusti Gümnaasiumi

Audentese SK
Audentese SK — FOTO: Siim Semiskar

Rakveres toimuval U16 vanuseklassi Eesti meistrivõistluste finaalturniiril jagati esimesena välja poiste tiitel. Ülipõnevas finaalmängus tuli Audentese SK välja suurest kaotusseisust ning võitis Reinar Halliku KK/Vinni-Pajusti Gümnaasiumi meeskonda tulemusega 87:83 (24:34, 24:27, 16:5, 23:17).

Esimesel veerandil korraks lausa 18 punktiga juhtima asunud Reinar Halliku KK/Vinni-Pajusti Gümnaasium tabas lõpuks kolmeseid 14/36 (38%, Audentese 25% vastu), aga jäi lauavõitluses alla 31-40 ning tegi ka mõnevõrra rohkem pallikaotuseid (21-17), kirjutab basket.ee.

Audentese meeskonnas kerkisid esile kaks liidrit, kui turniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks hinnatud Kaur-Kennerth Tomann kogus 39 punkti ja 17 lauapalli. Oma tiimi selle mängu parimaks hinnatud Rasmus Olop lisas 26 silma ja 8 lauapalli, Roger Hermet viskas 9 punkti ning Thor Andreas Perv panustas 8 silma ja 7 lauapalli.

Reinar Halliku KK/Vinni-Pajusti Gümnaasiumi poolel viskas Karel Pärnpuu 17 punkti, Andries Kivimägi ja Remi-Andero Rumm panustasid võrdselt 16 silma, Erik-Ernst Edovald kogus 15 punkti, 5 lauapalli ja 3 vaheltlõiget ning Willem Allik viskas 10 punkti.

-Reinar Halliku KK/Vinni-Pajusti Gümnaasium
Reinar Halliku KK/Vinni-Pajusti Gümnaasium — FOTO: Siim Semiskar

Audentese SK meeskonna juhendaja Sixten Tomingas sõnas: "Ma olen taga pigem alguses kui lõpus. Elu on näidanud, et finaalides, mistahes tasemel, suured algedud ei püsi. Jalad hakkavad värisema ja poolajal tehakse muudatusi. Kui sa suudad asja enam-vähem kontrolli all hoida, mida me peaaegu ei suutnud, siis... Kui saime poolajaks vahe 13 peale, siis ma juba teadsin, et asi läheb lõpu peale. Kahjuks rotatsioon läks meil väga lühikeseks, aga nii see kipub finaalides olema. Kuna jäime kohe taha, siis mul polnudki seda luksust, et võtan oma hobused platsilt ära, nemad pidid täie raha eest võitlema. Aga selle nimel nad ju kossu teevadki."

Reinar Halliku KK/Vinni-Pajusti Gümnaasiumi treener Andres Sõber kommenteeris: "Ütleksin kohe Audentese poiste kiituseks, et nad on sel hooajal väga kõva sammu teinud. EYBL-i võitsid ära. Seal on kaks meest, kes mulle kohe eriti meeldivad, (Rasmus) Olop ja (Kaur-Kennerth) Tomann. Teised on ka väga aktiivsed. Meil on raske olnud, kuna mängisime alles üleeile U18 sarjas. Meil oli kaks kõva mängu all. Tihtipeale mäng algab bravuurikalt, aga ma olen selle suutnud suruda poistele sisse, et tänapäeva korvpall on kiire. Algus oli meil supervägev. Teada oli, ma pole ju esimest aastat treener, et kui hakkab minema, siis hakkab minema. Aga poisid olid väga tublid. Hooaeg on läbi ja hõbemedal on kaelas - väga vahva!"