Tipphetked: Kullamäe ja Lietkabelis said eurosarjas juba kuuenda võidu järjest

Kristian Kullamäe
Kristian Kullamäe — FOTO: BC 7bet-Lietkabelis Panevėžys

Kristian Kullamäe koduklubi Panevežyse Lietkabelise sai EuroCupi alagrupiturniiri eelviimases kohtumises türklaste Bursaspori üle magusa 88:85 võidu.

Võidukorvi viskas 85:85 seisul Jamel Morris, kes 1,8 sekundit enne kohtumise lõppu tabas kolmese.

Kullamäe sai 26,5 mänguminutiga kirja 12 punkti, 4 lauapalli ja 4 resultatiivset söötu. Lietkabelise resultatiivseim oli jälle Jamel Morris, kes tõi 21 silma. Türgi meeskonna parimatena tõid Derek Needham 21 ja Onuralp Bitim 15 punkti. Kogu statistika nähtav siit.

 

A-alagrupi tabeliseis:

ENNE KOHTUMIST:

Eestlase koduklubi paikneb kaks kohtumist enne põhiturniiri lõppu A-alagrupis üheksa võidu ja seitsme kaotusega neljandal kohal. Tänane vastane on võitnud seitse ning kaotanud üheksa kohtumist, mis annab tabelis 8. koha.

Lietkabelisel on eurosarjas käimas viiemänguline võiduseeria. Viimati (15. märtsil) võeti EuroCupil võõrsil magus 74:65 võit Brescia üle. Bursaspor on viimased kaks mängu kaotanud. Viimati jäädi 73:89 alla A-alagrupis hetkel kolmandat kohta hoidvale Veneziale.

Esimese omavahelise kohtumise võitis koduväljakul mänginud Türgi meeskond 75:69. Kullamäe oli tolles mängus oma meeskonna resultatiivseim, kui sai 30,5 mänguminutiga kirja 15 punkti, 7 lauapalli ja 3 resultatiivset söötu. Vastaste poolelt tegi enim pahandust 23-aastane Onuralp Bitim, kes viskas 18 silma.

23-aastane eestlane on EuroCupil sel hooajal 16 kohtumisega teeninud keskmiselt 24,5 mänguminutit, 10,6 punkti, 3,3 lauapalli, 3,6 resultatiivset söötu, 1,3 vaheltlõiget ning 0,5 viskeblokeeringut mängu kohta.