Thomas Heurtel Venemaale kolimise kriitika kohta: “Ma ei hooli!”

heurtel

Thomas Heurtel üllatas korvpallimaailma liitudes septembri lõpus Venemaa korvpalliklubi Peterburi Zeniidiga. See valik jätab ta Prantsusmaa koondisest eemale 2023. aasta maailmameistrivõistlustel ning kahe aasta pärast toimuvatest olümpiamängudest Pariisis.

Endine FC Barcelona ja Madridi Reali mängumees avaldas esmaspäeva õhtul enda Instagrami loos arvamust: “Lihtsalt teadmiseks kõigile inimestele, kes mulle sõnumeid kirjutavad või kommentaarides kritiseerivad mind minu otsuse pärast Venemaale mängima tulla… palun teadke, et ma tõesti ei põe, nii et ärge olge “lollid” ja lõpetage oma aja raiskamine. Ostke endale elu!!”

Alates hooaja algusest on 33-aastane prantslane pidanud Zeniti eest kaks mängu: Kaasani Unicsi vastu viskas 4 ja Permi vastu 2 punkti.

EuroBasket 2022 ettevalmistuse alguses (1. augustil) teatas Prantsusmaa korvpalliliit (FFBB) ametlikult, et Venemaa või Valgevene meeskondi esindavad mängijad ei saa rahvuskoondist rahvusvahelistel turniiridel esindada.

Heurtel oli nende mängijate hulgas, kes kirjutasid alla avaldusele Venemaa klubidega mitte liituda. Lepingu Peterburi klubiga tegi mängumees aga kõigest paar päeva pärast EuroBasketi lõppu.

FFBB kinnitas pärast seda, et Heurtel koondisekutset enam ei saa.

Heurtel mängis eelmisel hooajal Madridi Realis, kuid jäi distsiplinaarpõhjustel suurema osa aasta teisest poolest kõrvale ja hiljem vallandati.

2022. aasta EuroBasketil viskas 33-aastane tagamees Prantsusmaa koondise eest keskmiselt 10,4 punkti ja andis 7,1 resultatiivset söötu mängu kohta.