Teder aitas naiskonna Hawaiil miniturniiri võiduni, Asi viskas oma punktirekordi

Kui Euroopa liigades mängivad Eesti naiskorvpallurid olid eelmisel nädalal hõivatud Eesti koondise tegemistega EM-valikturniiril, siis ookeani taga üliõpilasliigas NCAA jätkusid mängud täie hooga.

Johanna Eliise Tederi kodunaiskond Washington State Cougars alistas Hawaii saarel Oahul toimunud miniturniiri viimases kohtumises Troy Trojansi 87:72 ning tuli turniiri võitjaks.

22-aastane tagamängija kogus 28 minutiga 12 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 1/7, vabavisked 7/8), ühe lauapalli, 3 resultatiivset söötu, ühe vaheltlõike ning 2 pallikaotust, enne kui viie veaga pingile kukkus, vahendab basket.ee

Washington State'i jaoks oli tegu neljanda võiduga ühe kaotuse kõrval.

Anna Gret Asi võistkond Oklahoma State Cowgirls mängis Mehhikos Cancunis peetud miniturniiril, kus teeniti kaks võitu ja üks kaotus. Esimeses mängus mindi vastamisi Florida State Seminolesiga, kes alistati 79:77.

Asi sai mänguaega 7 minutit, mille jooksul ta ühtegi pealeviset ei teinud. 20-aastase tagamängija arvele jäi üks lauapall ja kaks korvisöötu, negatiivse poole pealt ka üks pallikaotus.

Seejärel oldi 71:62 üle Harvard Crimsonist. Asi tegi oma NCAA-karjääri seni resultatiivseima esituse, visates 22 minutiga 12 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 2/4, vabavisked 2/2). Lisaks sai ta kirja 3 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, ühe vaheltlõike, 2 blokeeritud viset ja ühe pallikaotuse.

Turniiri viimases mängus kaotati Purdue Boilermakersile 65:71. Asi 4 minutiga kätt valgeks ei saanud (kolmesed 0/1) ning kogus 2 lauapalli ja 2 pallikaotust.

Oklahoma State jätkab hooaega kuue võidu ja kahe kaotusega.

Anete Elisabeth Adleri naiskond Rhode Island Rams pidas möödunud nädalal kolm kohtumist, millest esimeses alistati kodus Coppin State Eagles 67:60. Adler sai väljakule vaid üheks minutiks ning ühtegi pealeviset ei teinud. 19-aastane keskmängija sai statistikasse kirja ühe isikliku vea.

Kaks järgmist mängu toimusid Orlandos, kus esmalt alistati Southeast Missouri State Redhawks 66:49 ning seejärel oldi 75:63 üle Samford Bulldogsist. Adler pääses platsile vaid teises mängus, kus viskas 2 minutiga 2 punkti (kahesed 1/1), andis ühe korvisöödu ja tegi 2 viga.

Rhode Islandil on nüüd kirjas viis võitu ja üks kaotus.

Marie Anette Sepa kodunaiskond Albany Great Danes kaotas Las Vegases toimunud miniturniiril kõik kolm kohtumist ja pidi leppima viimase ehk kaheksanda kohaga.

Esimeses mängus vannuti 55:78 alla UNLV Rebelsile. Sepp sai väljakul olla 8 minutit, kuid punktiarvet avada ei suutnud (kolmesed 0/1). Tema arvele jäi 2 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, 2 pallikaotust ja üks viga.

Järgmisena kaotati East Tennessee State Buccaneersile 44:48. Äsja oma 20. sünnipäeva tähistanud tagamängija 4 minutiga ühtegi pealeviset ei sooritanud ning statistikasse läks vaid üks viga.

Mängus seitsmenda koha pärast mindi vastamisi Stetson Hattersiga, kellele jäädi alla 40:61. Sepp pääses platsile 2 minutiks, mille jooksul kogunes tema arvele 2 punkti (kahesed 1/1), üks pallikaotus ja üks isiklik viga.

Albany on sel hooajal kogunud kolm võitu ja neli kaotust.