Tass, Konontšuk Ilves, Puidet ja noor keskmängija Suvi tegid ametlikes mängudes uue hooaja otsa lahti

Matthias Tass
Matthias Tass — FOTO: fiba.basketball

Algamas on uus korvpallihooaeg ning kui kontrollturniirid ja sõprusmängud on juba mõnda aega kestnud, siis mitmed välismaal mängivad Eesti korvpallurid on oma koduklubide eest pidanud juba ka esimesed ametlikud mängud.

Näiteks Belgia-Hollandi ühisliigas jooksis väljakule Matthias Tass, kes tegi korraliku esituse ja aitas tiitlikaitsja Oostende võiduni ning mitmes Euroopa riigis tehti algust koduste karikavõistlustega.

BELGIA, BNXT League

Matthias Tassi leivaisa Oostende alustas uut Belgia-Hollandi ühisliiga hooaega edukalt, kui kodusaalis võeti 83:71 võit Charleroi Spirou Basketi üle.

Belgia meistriklubis oma teist hooaega alustanud Tass kuulus Oostende algkoosseisu ja viibis väljakul 26 minutit, viskas selle ajaga 7 punkti (kahesed 3/4, vabavisked 1/4), võttis meeskonna parimana 5 lauapalli, andis 2 resultatiivset söötu ja tegi 2 vaheltlõiget. Negatiivse poole peale jäid 2 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Oostende osaleb tänavu lisaks kodusele sarjale ka FIBA Meistrite liigas.

SAKSAMAA, BBL

Artur Konontšuki Saksamaa kõrgliigas mängiv koduklubi Oldenburgi Baskets sai karikavõistluste avaringis kindla võidu, võõrsil alistati 91:63 kevadel kõrgliigast esiliigasse pudenenud Tübingeni Tigers'i.

Tänavu jaanuaris Oldenburgiga liitunud Konontšuk alustas algkoosseisus ning teenis 17 minutit mänguaega, mille jooksul viskas ta 9 punkti (kahesed 3/5, kolmesed 1/6), võttis 2 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ja blokeeris ühe vastaste viske. Lisaks tegi ta ka 4 isiklikku viga.

Teises ringis, kaheksandikfinaalis on Oldenburgi vastaseks värskelt kõrgliigasse tõusnud Frankfurt.

RUMEENIA, LNBM

Hooaja esimesed mängud on pidanud ka sel suvel Rumeenia kõrgliigasse siirdunud Gregor Ilves.

Rumeenia karikavõistluste avaringis purustas eestlase tööandja Galati kodus esiliiga klubi Bukaresti Stiinta koguni 108:69. Algkoosseisus alustanud Ilves mängis 23 minutit, viskas 5 punkti (kahesed 0/1, vabavisked 5/5), hankis 5 lauapalli, jagas 5 resultatiivset söötu, tegi 2 vaheltlõiget ja blokeeris ühe viske. Miinuspoolele jäid 2 pallikaotust ja 5 viga, mis ta mängu lõpuminutitel pingile kukutasid.

Galati teekond karikasarjas lõppes teises ringis, kui koduväljakul jäädi 82:101 alla samuti kõrgliigas mängivale Targu Muresile. Taas algviisikus platsile pääsenud Ilvese arvele jäi seekord lõpuks 27 minutiga 2 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 0/5), üks lauapall, 5 korvisöötu ja üks vaheltlõige. Lisaks tegi ta 2 pallikaotust ja 4 viga.

HISPAANIA, Primera FEB

Sel suvel Hispaania esiliigaklubi Valladolidi Realiga liitunud Gert Suvi ja juba varasemalt meeskonna ridadesse kuulunud Jaan Puidet on uut hooaega alustanud edukalt.

Karikavõistluste esimeses voorus alistas Valladolidi Real kodus teise esiliigaklubi Palencia 88:80. Algkoosseisus alustanud Puidet sai mänguaega 21 minutit ning tema arvele kogunes 3 punkti (kahesed 0/1, kolmesed 1/3), 4 lauapalli, üks resultatiivne sööt ja üks vaheltlõige. Lisaks sai ta kirja 2 viga. Suvi selles mängus väljakul ei käinud.

Karikasarja teises voorus alistati võõrsil suurelt 84:45 kõrgliigaklubi Gran Canaria duubelmeeskond, kes mängib tugevuselt kolmandas liigas. Taas algviisikusse kuulunud Puidet mängis sel korral 25 minutit ning viskas 8 punkti (kahesed 0/1, kolmesed 2/2, vabavisked 2/3), hankis 6 lauapalli, andis ühe tulemusliku söödu ja tegi ühe vaheltlõike. Tema arvele kogunes ka 3 isiklikku viga. Suvi pääses platsile 6 minutiks ja tegi selle ajaga 2 isiklikku viga, ühtegi pealeviset ta kirja ei saanud.

Kui Gert Suvi jaoks oli tegemist debüüdiga Valladolidi Reali ridades, siis Puidet kannab selle klubi särki juba alates 2020/21 hooajast.

Valladolid on kahe kohtumisega teeninud neli punkti ja paikneb viieliikmelises C-alagrupis liidrikohal. Iga alagrupi võitja pääseb edasi karikavõistluste veerandfinaali. Karikasarjast võtavad osa Hispaania tugevuselt teise ja kolmanda liiga klubid.