Reklaam sulgub sekundi pärast

Tartu Ülikool Maks & Moorits alistas võõrsil kindlalt TalTech/Optibeti ja asus poolfinaalseeriat juhtima

Tartu Ülikool Maks & Moorits alistas pühapäeval võõrsil TalTech/Optibeti 75:67 ning asus kolme võiduni peetavat poolfinaalseeriat 1:0 juhtima. 

Avaveerandaja järel 28:23 edu haaranud Tartu enam kordagi TalTechi juhtima ei lasknudki. Poolaeg lõppes seisul 41:31 ning viimasele neljandikule mindi juba Tartu Ülikooli 57:41 eduseisul. Tartlaste suurim eduseis oli suisa 20 punkti, TalTech suutis lõpus küll vahet vähendada, kuid ohtlikult lähedale ei jõutud. 

Tartu tagamängija Märt Rosenthal sõnas mängujärgses intervjuus, et mänguplaan nägi ette Brandon Childressi elimineerimise. "Alguses me sellega hakkama ei saanud, sest ta ikkagi leidis need söödud. Alates teisest veerandist saime kaitses paremini pidama. Neljandal veerandajal tuli meile omaselt jälle mõõn sisse. See ei ole väikene mõõn. See on selline viis minutit. Kui me suudaks selle ära hoida, siis on meie jaoks asjad palju paremad." 

Oliver Metsalu: "Mõned detailid ja mõned visked - sinna see mäng täna läks. Tartu oli täna väga agressiivne, aga seeria on kolme võiduni, siin pead norgu lasta ei saa."

Tartu parimad olid Braxton Huggins ja Emmanuel Wembi, kes viskasid vastavalt 13 ja 12 silma. Kaotajate resultatiivseimana tõi Oliver Metsalu 23 punkti, Brandon Childress lisas 16 silma. 

Seeria teine mäng peetakse kolmapäeval Tartus.