Tartu tuli TalTechi vastu välja suurest kaotusseisust ja teenis karikasarjas pronksi

tartu-ulikool-maks-ja-moorits

Kaamos Karikavõistluste finaalturniiril Narvas teenis meeste hulgas kolmanda koha mullune karikavõitja Tartu Ülikool Maks & Moorits, kes sai pronksikohtumises 87:82 (22:33, 19:24, 21:9, 25:16) jagu TalTech/Optibetist.

Tartu meeskond suutis juhtida üksnes kohtumise esimestel ja viimastel minutitel ning suure osa ajast justkui turvaliselt juhtinud TalTechi edu käis parimal hetkel ära 19 silma peal, vahendab basket.ee

Teisel poolajal tegid tartlased marulise tagasituleku ning suutsid lõpuks 47-22 üleoleku lauavõitluses ka võiduks vormistada, vaatamata sellele, et kolmeseid tabati vaid 2/13 ehk 15 % (TalTechil 12/27 ehk 44%) ning pallikaotusi tehti vastastest üheksa võrra rohkem (17-8).

Tomaš Pavelka kerkis Tartu Ülikooli resultatiivseimaks, kui viskas 18 punkti, hankis 9 lauapalli ja pani 4 blokki. Leemet Böckler kogus samuti 9 lauapalli kõrvale 15 punkti, Andrii Voinalovych viskas 11 silma ja hankis 5 lauapalli ning Hendrik Eelmäe arvele jäi 10 punkti ja 6 lauapalli.

TalTechi poolel tõi Kristaps Gluditis 18 punkti, Ran Andre Pehka arvele kanti 17 silma, Toomas Raadik panustas 13 punktiga, Anatoly Shundel lisas 11 silma ning Oliver Metsalu kontole kirjutati 10 punkti.

"Me võtsime ennast kaitses kokku ning hakkasime rünnakul paremini asju läbi mängima. Alustasime teist mängu järjest samamoodi, et pall ei liikunud korralikult ja kaitses lasime läbi. Kui ise ei viska palli korvi, siis ongi raske korvpalli mängida," kommenteeris Basket.ee portaalile tartlaste üks liidritest Leemet Böckler.

Poole hooaja pealt Tartuga liitunud Böckler lisas: "TalTech pani omad visked ära ja seal polnudki midagi teha, olid kõvad mehed. Aga teisel poolajal hakkasime rohkem rõhutama, et viskajad tuleb kinni võtta ja sellega saime ennast mängu tagasi."