Tartu, TalTech ja Keila KK olid karikavõistluste eelturniiril võidukad

— FOTO: Raigo Tõnisalu

Laupäeval peeti Kaamos Karikavõistlustel kolm kohtumist, kui võidurõõmu said tunda Tartu Ülikool Maks & Moorits, TalTech/ALEXELA ning Keila Korvpallikool.

Pärnu Sadam vs Tartu Ülikool Maks & Moorits

Pärnus peetud kohtumises tegid tartlased mängu saatuse otsustanud vahe sisse teisel ja kolmandal veerandajal võites need 21:13 ning 20:14. Pärnu meeskond küll vahendas viimasel veerandajal vahet kaheksa punkti võrra, kuid lõpusireeni kõlades olid tablool numbrid 76:69 Tartu meeskonna poolt vaadatuna.

Tartu meeskonna mängu vedasid leegionärid Jalen Henry 21 punktiga ning Omar El-Sheikh 12 punkti ja 9 lauapalliga.

Pärnu liidriteks kujunesid kaotusmängus Christian Bradford 17 punkti ja 7 resultatiivse sööduga ning Ajiroghene Johnson 14 punkti ja 8 lauapalliga.

TalTech/ALEXELA vs Keila Coolbet

TalTechi meeskonna koduväljakul toimunud kohtumises otsustati mäng ära esimesel poolajal, kui vaheajale mindi TalTechi juhtimisel 57:40. Suureskooriliseks kujunenud mängus kirjutas TalTech/ALEXELA meeskond tabelisse võidu numbritega 111:92.

TalTechi poolelt jõudsid kahekohalise punktiskoorini lausa seitse mängijat, kui meeskonna resultatiivseim oli Oliver Metsalu 19 punktiga. Teda toetasid Patrik Saal 15, Rasmus Andre 13, Kristjan Kitsing 12, Aleksander Tassa ja Ran Andre Pehka 11 ning Siim-Markus Post 10 punktiga.

Keila poolelt olid suurimateks punktiviskajateks Ihor Serheyev 19, Tautvydas Kupstas 18, Kristen Kasemets 17 (lisaks 10 res. söötu) ning Saimon Sutt 11 punktiga.

Keila KK vs Viimsi

Keilas peetud kohtumise sai Kaamos Karikavõistluste eelringis esimese võidu kirja Keila KK meeskond, kes alistas numbritega 86:81 Viimsi meeskonna.

Keila KK poolelt säras Vitalii Shymanskyi 25 punkti ja 8 lauapalliga ning Egert Haller 16 punktiga.

Viimsi meeskonna kasuks viskas 20 punkti ja võttis 9 lauapalli Omar Pajic. Kaspar Kuusmaa flirtis kolmikduubliga kui tema numbriteks jäid 17 punkti, 11 lauapalli ja 9 resultatiivset söötu. Aleksander Oliver Hint viskas 15 ja Mark-Andreas Jaakson 14 punkti.