Reklaam sulgub sekundi pärast

Tanel Tein: Minu ennustus 3:0 Viimsile ei ole paika pidanud, miks?

Kuigi tänane Õhtuleht on sõnastanud tänase korvpalliloo küsimusega kas "Tartu tippkossu taassünd?", siis ärme tõtta veel sündmustest ette ning viskame pilgu hetkel veel eelmisel mängule.

Minu ennustus 3:0 Viimsile, ei ole paika pidanud, miks?

Sest Viimsi ei ole senistes mängudes suutnud näidata oma parimat mängu, ehk nt Zakis on seni selgelt vankrist maas või vähemalt pole sinna veel peale saanud Eks Drungliasel on siin oma osa!

Lisaks pole Viimsi suutnud play-offile kohaselt teha vajalikke muudatusi järgmisteks mängudeks, seda eriti kaitses. See pole ainult treenerite teema, vaid ka meeste individuaalne oskus analüüsida eelnevaid mänge ja teha õigeid järeldusi oma positsiooni meeste kohta, keda kaitsevad või ründavad, kirjutab Tein. 

Jah. maa-ala kaitset Tartu vastu mängides on Viimsi pisikese muutuse toonud, aga mitte piisava. Tartu seevastu on oma "hea keskmise” ikka ära teinud ning iga võiduga ka meeskondlikult enesekindlamaks muutunud. Kaitses on Tartu kõigis mängudes survet suutnud hoida. 

Minu ennustuse peamine tugipunkt/eeldus/küsimus oli, et kas ja kes Tartu poolt suudab stabiilselt skoorida (tuua rasketel momentidel vajalikke lisapunkte), kuna pidasin seda Tartu peamiseks murekohaks. Eeldasin, et ka Viimsi teab Tartu nõrki külgi skoorimise teemal ja valmistub vastavalt. Senised mängud seda aga ei kinnita.

Kirjutasin, et Hugginsi näol on Tartu õnneks sellise kindla skoorimasina varasemalt leidnud ja kui tema oma ära teeb (20-30 punkti), siis on Tartul kõigi vastu võimalus, eeldusel et ülejäänud meeskond ka oma keskmise ära teeb. 

Huggins on siiani kolmes mängus kesmiselt visanud 22 punkti, ehk see teooria peabki paika ja nii Tartu juhibki 2:1. Kui Huggins võtta 10 silma peale (las ta lõpetab oma rünnakulahendused paremale, mitte vasakule), siis on oluline Tartul, kes suudab need vajalikud lisasilmad ära teha, minu pakkumised oli Elksnis ja Eelmäe. Kuna aga Huggins on oma ära teinud, pole teistele ka palli pidanud eriti jagama… 

Kokkuvõtteks on täna võtmekoht, kas Viimsi suudab Tartu skoorimist (Hugginsi lisapunktid) pidurdada, sest iga järgneva hetkega muutub Tartu järjest enesekindlamks ka meeskondlikult ja siis võivad juba kõik paugutada. Lisaks mängib rolli ka Viimsi füüsis, sest kui visked (ka vabavisked) ei kuku, on adjöö... Tartu poolelt on Rosenthali killer-instinkt muidugi ka võimas aga seda me juba ju teame ja eeldame.