TaneI Tein: Tartu on hetkel usutavam, liidrid on enesekindlad ja meeskondlik võitlus on nauditav

TaneI Tein avaIdas Facebookis tänase Tartu Ülikooli ja TalTechi vaheIise teise kohtumise eeI arvamust.

Nagu eelmine kord sai kirjutatud, siis oli keeruline enne 1-st mängu midagi põhjapanevat kuulutada. Võis küll eeldada Tartu natuke paremat meeskondliku komplekteeritust, kui TalTechil aga ei midagi rohkemat...
Mõlemad meeskonnad olid 1-ks mänguks väga hästi valmis ja terve esimene poolaeg käis armutu võitlus, just kaitses ja mis võib olla üllatavalt väljendus esimese veerandja suures skooris (28-23 Tartule).

Mängu tempo oli ikka väga kõrge ning ka kohtunikud lubasid agressiivset stiili, jättes nii mõnedki käed küljes olukorrad mõlemale poole vilistamata. Teisel veerandajal aga nägime, et vahetusmeeste tulekuga aga sama tempo jätkamisega skoor tugevalt langes. Ei saa öelda, et vahetusmehed ei olnud valmis või ei tahtnud, mitte seda aga meeskondade õnnestumised jäid harvemaks. Kraan läks kiiremini kinni ja kui kraan on kinni, siis visked ei kuku.

Millest aga Tartu esimese poolaja edu (41-31)?

Sellise kõva andmise juures suutsid tartlased saada pidevalt lihtsamaid korve (2 kolmest Kivilt + 1 Eelmäelt), sellised lihtsad korvid annavad igal veerandil pea 5 punkti edu, mis kokkuvõttes tagab võidu.
Kiita tuleb samas Küttist, kes päris hästi suutis Hugginisiga hakkama saada ja nähe oli, et Varrak oli hästi Hugginsi teemaga tegelenud ja aru saanud, mida ta teeb ja kuidas ta skoorimise olukordi endale loob. Rohkem muidugi oleks rünnakul tema vastu vaja ette võtta, et ta olulisteks momentideks mängust välja lülitada. Seekord oli Hugginisi mõju üldiselt selles mängus väiksem, kuna kõik Tartu mehed suutsid ise ka skoori teha, ehk olla ohtlikud. Nii jäi Hugginisil mingiteks lollusteks esimene poolaeg vähem võimalusi.

Kõik Tartu mehed olid esimesel poolajal grammike sitkemad ja ka nende vahetusmehed suutsid tempot paremini taluda kui TalTechi vahetusmehed.
Sellistes mängudes on oluline ka kuidas liidrid minema saavad. Childressi valvati üsna usinalt ning tema alles 6 minutil saadud kolmene on sellistes mängudes natuke liiga hilja, varem on vaja endale enesekindlus tekitada. Samas ega Rosenthali ja Kovlari (aga ka Tartu meeskondliku kaitse) vastu lihtne pole. 6 pallikaotust Childressilt on liig!

Teise poolaja murrang -

Liiga lihtsad korvid Tartule (Wembi 2 korvi+ Rosentali 3-ne, Drungilase 2 korvi) 2 poolaja alguses otsustsid selle mängu saatuse Tartu kasuks. Need korvid tulid kõik liiga lihtsalt. Kui on võrdsed meeskonnad, siis on keeruline -17 -lt tagasi tulla. Seda näitas ka eelnev seeria Viimsi ja Tartu vahel, kus kõikides mängudes Tartu suutis domineerida ja lõpus võidud endale hoida. Lihtsad korvid, lihtsad punktid!

Kes võidab?

Selge, et Tartu on hetkel usutavam. Aga seda just meeskondliku sitkuse ja õnnestumise osas. Kusagilt ei anta järgi, liidrid on enesekindlad ja meeskondlik võitlus on nauditav. Olukord võib seerias aga muutuda, kui ka vastane hakkab ka õnnestuma. TalTechi viskeprotsent kaare tagant oli esimeses mängus väga lahja, selles on just paljuski süüdi Tartu hea kaitse, mis lihtsalt ei lase seni paremini õnnestuda. Selle murdmiseks tuleb olla otsustavalt terav ja rünnakul vead välja võtta. Oliver Metsalu vedas TalTechi ikka täiega, kui tema ei suuda hoogu hoida, saab olema väga raske rünnakul.

TalTech vajab hädasti ja märksa suuremat panust ning õnnestumisi oma pikkadelt...Kajupangalt, Keeduselt, Raadikult...kui vise ei kuku, siis tuleb jõuga korvialune puhtaks lüüa (Drungilas ja Wembi vajavad ka natuke challengit korvi all), lisaks laupallid = lihtsad korvid. Tartu võitis lauavõitluse 41-29. Ei saa öelda, et TalTechi pikad valmis polnud, lihtsalt ära suruti ning lisakäiku sealt ei tulnud.
Ja loomulikult Tanel Sokk. Saan aru , et vanust juba 37 aga miskit pole teha, kui TalTech tahab siit seeriast edasi minna, siis on vaja 37 aastase mehe võimsamat panust ja õnnestumist.
Mainitud neliku panus rünnakul oli 13 punkti 71-st, seda on vähe!
Kui TalTech ei saa seda nelikut suurema panusega appi, siis tuleb 3-0 Tartule, kui saab, näeme väga vinget seeriat, kus ka 3-2 TalTechile pole välistatud.

Autor/aIIikas: TaneI Tein Facebook