TaneI Tein: Pärnu satsis on sisu ja Rannula on selgelt Mazursi seni üle mänginud

Kas Tartu suudab tuua seeria tagasi Tartusse ehk täna võita?

Finaalseeria alguses tõin välja, et Tartu ja Pärnu üks olulisi erinevusi on, et Pärnul tuli eelnevates play-off’i seeriates pingilt ca 30 lisapunkti ja Tartul seevastu vaid 12 punkti. Mõlemad mängud on selles osas ka näidanud, et Tartu on sunnitud kohe mängu alguses väljakule panema ca 90 protsenti oma jõust ning pingilt tulev panus jääb lahjaks. Terve hooaja väldanud komplekteerimise mured löövad välja ka finaalseerias ning võivad osutuda määravaks.

Mida Mazurs saaks muuta?

Võibolla oleks käik muuta esiviisikut, et mängus oleks värskust ka siis, kui vahetused toimuvad. Kas Tartu muudab midagi, saame varsti näha, aga ma ei imestaks, kui Huggins täna pingilt alustab. Huggins on näidanud, et suudab skoorida kogu aeg hea protsendiga, aga äkki siis suudab mõni tartlane paremini ennast käima saada …
Pärnul on samuti küsimärke ja mitte vähe. Eelmine mäng ilma Gilbertita võita on pigem 3-10-st ja eelmise mängu Tartu ise käkerdas ära, mis kindlasti ei vähenda pärnakate oskusi võita ka väga keerulises olukorras. Selles Pärnu satsis on sisu ja Rannula on selgelt Mazursi seni üle mänginud.
Täna ei ole pikka analüüsi ja küsimus on ainult üks … Kas Tartul on mune, et taas meistriks tulla, teoreetiliselt on, praktiliselt …?