TaneI Tein: Finaali teise mängu eel oleme mõnes mõttes alguses tagasi

Tein: “Finaali teise mängu eel oleme mõnes mõttes alguses tagasi. Kui enne esimest finaalimängu oli keeruline öelda, kes võidab seeria, nii ka täna.”

Sellist esimese mängu stsenaariumi oli ka suhteliselt võimatu ette ennustada. Pean silmas Pärnu marulist algust, mis loogiliselt võttes oleks pidanud otsa saama Gilberti dramaatilise vigastusega. Seda Pärnu „otsa saamist“ aga ei juhtunud ja mängu lõpptulemuses see veel ei peegeldanud.

Eks selle seeria peamine küsimus täna ongi, kas Gilbert tuleb tagasi, ja kui tuleb, kui terve ta tegelikult on. Telepildist paistis asi tõsine, midagi kindlasti juhtus ja kui tegemist on tagareie rebendiga, siis tagamängija liigutustele jätab see kindlasti jälje. Spurdid, kaitsemäng, lauavõitlus, aga ka hüppelt visked nõuavad kõik head ja tervete jalgade tööd … Sööta muidugi saab ning mängu mingil moel ka organiseerida. Pigem Gilbert ei tule veel täna väljakule, aga mõnes järgmises kohtumises mine tea. Seeria võib endiselt minna pikaks ja Pärnu treeneritel ja arstidel on ülikeeruline olukord, mida just täna Gilbertiga otsustada. Kas riskida ja üritada koos Gilbertiga täna teine võit Tartus kätte saada või mängida pikemale seeriale. Pärnu meeskond aga ei saa sellele mõtlema jääda ning väljkule tuleb minna teadmisega, et Gilberti täna ei mängi. Pärnu näitas, et nad suudavad ka ilma Gilbertita võita, no vähemalt siis, kui on 10-20 punkti eduseisus.
Gilberti vigastuse peamine mõju (kui ta ei mängi) järgmistes mängudes kujuneb Pärnu tagaliinile. Tänu Tartu tugevale survele Post üksi seeriat ei kesta ning kui Misters, Valge või Aav liigutada ühe positsioonile, lööb see sassi Pärnu loogilised positsioonid ning see omakorda mõjutab ka pikkade tegutsemist. Mistersi puhul, kes saab number ühe positsioonil episoodiliselt hakkama – korralik surve Tartult ja tõenäosus, et Mistersi pallid ei kuku, muutub suureks. Tagasi on Pärnul aga suure tõenäosusega Kirves, keda Pärnu hetkel väga vajab, lisaks on juurde panna ka Konontsukil, kes esimesel mängul kergelt läbi põles, visates küll üheksa punkti, aga oli kuidagi hajevil ning ei saanud oma tulevärki päriselt käima.
Miks Tartu hävis esimeses mängus?
Ilmselt saavad kõik aru, et kui jääd 20ga mängu algfaasis taha, röövib tagaajamine jõudu. Jõudu Tartul veel jagus, jõuti isegi viigini, aga seekord jäi oluline võit kätte saamata. Kui Tartu tahab Pärnu vastu võiduvõimalust, siis enam nii suurelt Pärnut eest ära lasta ei tohi. Nii Tartu kui Pärnu mängivad distsiplineeritult, kuid Pärnu suudab seda teha märksa kõrgema intensiivsuse ja tempoga, millest Pärnu saab ka lihtsaid kiirünnakuid ja korve. Muus osas olid meeskonnad statistiliselt enam vähem võrdsed, välja arvatud resultatiivsed söödud, mida Pärnu tegi lausa 26 (Tartu 16) – ka see näitab, kust Pärnu kergeid korve meeskondlikumalt sai. Tartu esiviisik suutis skoorimise osas omad ära teha (65 punkti 91-st), kuid enamus punkte tuli selle tohutu tagajamise käigus, kus tehti kiiremaid lahendusi ja võeti suuremaid riske. Väga hea mängu tegi Wembi, kes panustas 23 silma ning hoidis kuidagigi Tartut üldse mängus. Huggins pani jälle 24 silma, kuid enamus neist tuli ka selle tohutu tagaajamise käigus, kus Pärnu kaitse oli väga lappes. Ma ütleks, et Hugginsiga sai Pärnu peaaegu hakkama (kuigi 24 punni) – Pärnu oli aru saanud, kuidas Hugginsi vastu toimetada ehk suunata teda palliga lahendusi looma paremale poole ja see isegi toimis. Huggins oli sunnitud paljudel kordadel palli siis edasi liigutama, nii jäi nii mõnigi lahendus hoopis näiteks Kovliari teha, kes tänu sellele pidi võtma talle mitte omaseid lahendusi.
Kes võidab?
Kui Gilbert täna ei mängi (kui mängib, siis kindlasti mitte 100 protsenti tervena), siis on ülikeeruline ikkagi näha, miks Tartu täna peaks kaotama. Tartu kaotab siis, kui ise ära käkerdab ja see pole samuti võimatu. Kodumäng, vastaste liider vigastatud, meeskondlikult jõudu rohkem … Kui täna ei võida, võib meistritiitel libisema hakata. Seega ma usun, et Tartu peab täna võitma ning edasine seeria võitmine on kinni juba selles, kas Gilberti vigastus on suur ja ta ei saagi korralikult platsile naasta. Kui Gilbert ei saa, võidab Tartu 3:1, kui Gilbertil vigastust pole, võidab Pärnu 3:1.
Publiku rekord
Pärnus täideti 1500-st istekohast üle 1400 … Super tulemus!Mida suudab täna aga Tartu publik? Loodan, et ülikooli spordiklubi avab julgelt ka otsatribüüni (kokku siis 2500 istekohta), mis näitaks meie linna tegelikku potentsiaali, küll rahvas saali tuleb, kohti jagub!