Täna õhtul: Tartu Ülikool võõrustab poolfinaalseeria teises mängus TalTechi

Foto: TalTech Basketball Facebook

Tartu Ülikool Maks & Moorits võõrustab täna Paf Korvpalli Meistriliiga poolfinaalseeria teises mängus TalTech/Optibeti meeskonda. Kolme võiduni peetava seeria avakohtumise võitsid tartlased 75:67.

Avaveerandaja järel 28:23 edu haaranud Tartu enam kordagi TalTechi juhtima ei lasknudki. Poolaeg lõppes seisul 41:31 ning viimasele neljandikule mindi juba Tartu Ülikooli 57:41 eduseisul. Tartlaste suurim eduseis oli suisa 20 punkti, TalTech suutis lõpus küll vahet vähendada, kuid ohtlikult lähedale ei jõutud. 

Tartu tagamängija Märt Rosenthal sõnas mängujärgses intervjuus, et mänguplaan nägi ette Brandon Childressi elimineerimise. “Alguses me sellega hakkama ei saanud, sest ta ikkagi leidis need söödud. Alates teisest veerandist saime kaitses paremini pidama. Neljandal veerandajal tuli meile omaselt jälle mõõn sisse. See ei ole väikene mõõn. See on selline viis minutit. Kui me suudaks selle ära hoida, siis on meie jaoks asjad palju paremad.” 

Tartu peatreener Nikolajs Mazursi sõnul suudeti TalTechi teise poolaja kaitsele vastu pidada. „Play-offi mängudes on mängu kõikumised üsna tavalised. TalTech on tabelis meist eespool ja võitnud meid sel hooajal mitu korda. Andsime endast parima ja suutsime esimesel poolajal hästi kontrollida lauavõitlust. Teisel poolajal said nad natuke rohkem jooksma ja hakkasid kaitset agressiivsemalt mängima, aga õnneks suutsime sellele vastu pidada. Play-offi seerias on iga võit oluline, võõrsil võit veelgi enam. Nüüd hakkame valmistuma kolmapäevaseks kodumänguks,“ sõnas Mazurs.

Oliver Metsalu: “Mõned detailid ja mõned visked – sinna see mäng täna läks. Tartu oli täna väga agressiivne, aga seeria on kolme võiduni, siin pead norgu lasta ei saa.”

Tartu parimad olid Braxton Huggins ja Emmanuel Wembi, kes viskasid vastavalt 13 ja 12 silma. Kaotajate resultatiivseimana tõi Oliver Metsalu 23 punkti, Brandon Childress lisas 16 silma.

Tänane kohtumine Tartu Ülikooli spordihoones algab kell 19:00. Pileteid mängule saab soetada nii Piletitasku.ee eelmüügist kui kohapealt.